Πάλη: Πρωταθλητής Ευρώπης ο Νταουρέν Κουρουγκλίεβ - Έκανε τον γύρο του θριάμβου με την ελληνική σημαία - Βίντεο

Ο Έλληνας παλαιστής υπερασπίστηκε τον τίτλο του στο Βουκουρέστι

KOYROYGLIEF
Το χρυσό μετάλλιο στην κατηγορία των 86κ στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα Πάλης Ανδρών που διεξάγεται στο Βουκουρέστι κατέκτησε ο Νταουρέν Κουρουγκλίεβ.

Ο Έλληνας  νίκησε με 2-1 τον Ανιμέ από το Σαν Μαρίνο και ανέβηκε ξανά στο υψηλότερο σκαλί του βάθρου αφού ήταν πρωταθλητής Ευρώπης το 2023 στο Ζάγκρεμπ.

Το παιχνίδι ήταν κλειστό, αλλά ο πρωταθλητής Ευρώπης έδειχνε να το ελέγχει πλήρως… Προηγήθηκε με 2-0 και στο τέλος δέχθηκε μια παρατήρηση, διαμορφώνοντας το τελικό 2-1.

Με το τελευταίο σφύριγμα ο Κουρουγκλίεβ έκανε τον γύρο του θριάμβου με την ελληνική σημαία κι απέδειξε για μία ακόμη φορά ότι είναι ο καλύτερος της Ευρώπης και ένας από τους καλύτερους αθλητές στον κόσμο.

Φρίκη στα Τρίκαλα: 46χρονος αποκεφάλισε με αλυσοπρίονο τον πατέρα του

Άφαντα τα παιδιά και η μάνα των παλαιοχριστιανών, φυγαδεύτηκαν πριν την έφοδο της ΕΛΑΣ - Αγωνία για τον εντοπισμό τους

Τα μέτρα οικοδόμησης εμπιστοσύνης συζήτησαν κατά τη συνάντησή τους οι Γεραπετρίτης και Φιντάν