La Liga: Η Μαγιόρκα νίκησε 1-0 την Κάντιθ και την έβαλε σε... μπελάδες - Δείτε το γκολ

Το γκολ που έκρινε την αναμέτρηση πέτυχε για τους Νησιώτες στο 16ο λεπτό ο Πάμπλο Μαφεό

Collage_Maker-13-May-2023-12-39-AM-9980
Σημαντική νίκη πήρε η Μαγιόρκα, η οποία «λύγισε» την Κάντιθ εντός έδρας 1-0 στην αναμέτρηση που άνοιξε την αυλαία της 34ης αγωνιστικής της La Liga και ανέβηκε στη 12η θέση της βαθμολογίας. Παράλληλα δημιούργησε... πονοκέφαλο στην αντίπαλό της, η οποία έμεινε 15η στη La Liga, ούσα ωστόσο μόλις έναν βαθμό πάνω από την επικίνδυνη ζώνη.

Το γκολ που έκρινε την αναμέτρηση πέτυχε για τους Νησιώτες στο 16ο λεπτό ο Πάμπλο Μαφεό, με τους φιλοξενούμενους να μην καταφέρνουν να βρουν απάντηση.

Resumen de RCD Mallorca vs Cádiz CF (1-0)

Τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και το υπόλοιπο πρόγραμμα της 34ης αγωνιστικής της La Liga:

Μαγιόρκα-Κάντιθ 1-0