Copa America: Με πρωταγωνιστή τον Μέσι η Αργεντινή, 1-0 την Ουρουγουάη

Η Αργεντινή πανηγύρισε την πρώτη της νίκη στον δεύτερο όμιλο του Copa America, καθώς επικράτησε με 1-0 της Ουρουγουάης, στο ντέρμπι της 2ης αγωνιστικής

messi_argentina
Την προηγούμενη αγωνιστική η εθνική Αργεντινής τα βρήκε σκούρα στην πρεμιέρα, κόντρα στη Χιλή (1-1). Ωστόσο, τώρα έχοντας ξανά σε μεγάλη βραδιά τον Λιονέλ Μέσι, πανηγύρισε την πρώτη της νίκη, κόντρα στην Ουρουγουάη με 1-0.

Συγκεκριμένα στο 13ο λεπτό της αναμέτρησης, ο Αργεντινός αστέρας των «μπλαουγκράνα» με τρομερή ασίστ, «σέρβιρε» στον Ροντρίγκεθ, ο οποίος με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

Glomex Player(40599w16ki4e70hs, v-cc79jl285etd-sf)

Λίγο πριν τη συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα, οι Ουρουγουανοί ζήτησαν πέναλτι, όταν ο Καβάνι βρέθηκε στο έδαφος, αλλά ο διαιτητής δεν έδειξε την άσπρη βούλα.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Ουρουγουάη ναι μεν είχε την κατοχή της μπάλας, ωστόσο το πρώτο σουτ ήρθε στο 75' με τον Λουί Σουάρες. Παρά την πίεση της Ουρουγουάης, η Αργεντινή δεν της επέτρεψε να φτάσει στο γκολ, διατήρησε το προβάδισμα και στο τέλος πανηγύρισε την πρώτη της νίκη.

Πηγή: Gazzetta

Στα 469 τα νέα κρούσματα - 307 οι διασωληνωμένοι, 20 θάνατοι

Έγκλημα στα Γλυκά Νερά: Ψύχραιμος και αμίλητος στην Ευελπίδων ο 32χρονος πιλότος

Έγκλημα στα Γλυκά Νερά: Εισαγγελέας αποφασίζει για την επιμέλεια της μικρής Λυδίας