Η Ελένη Κοκκίδου με αφορμή την επιθεώρηση «Τι ζούμε ρε» στο θέατρο Άλσος, έδωσε μία συνέντευξη και αναφέρθηκε σε άγνωστα σημεία της ζωής της. Στην κάμερα της εκπομπής «Alpha Τώρα» η ηθοποιός που αγαπήθηκε μέσα από τον ρόλο της στη σειρά «Μην Αρχίζεις τη Μουρμούρα», σχολίασε:
«Ήμουν παιδί των λουλουδιών από την άλλη όμως πλευρά. Δεν ήμουν κομματικοποιημένη, ήμουν όμως πολιτικοποιήμένη και αντισυμβατική. Με το που άρχισα δηλαδή να μεγαλώνω, στα 18 μου, οι παρέες μου ήταν διάφοροι χίπηδες πολύ καλά παιδιά με τα μακριά τους μαλλιά και τις κιθάρες τους. Πηγαίναμε στα νησιά, τραγουδάγαμε από Σαββόπουλο μέχρι Rolling Stones και ότι υπήρχε αντισυμβατικό εκείνη την εποχή…».
Σε συνέχεια των δηλώσεών της η ηθοποιός ανέφερε: «Εμείς ήμασταν η γενιά που ανακάλυψε τα νησιά και είχε μια σχέση με τα νησιά εμπειρίας και γνωριμίας με τους κατοίκους των νησιών. Δηλαδή πηγαίναμε εκεί και ενσωματωνόμασταν με την κοινωνία εκεί. Τότε την γνωρίζαμε την κοινωνία. δεν υπήρχε αυτό που υπάρχει τώρα».
Κλείνοντας η Ελένη Κοκκίδου μίλησε για την απλότητα και την ανεμελιά που χαρακτήρισε τα νεανικά της χρόνια: «Ήμασταν τα παιδιά που πήγαμε εκεί στα 18 μας χρόνια και μείναμε άναυδοι με την απλότητα, την αισθητική, την καλοσύνη και την φιλοξενία των κατοίκων των άγονων τότε νησιών που ήταν οι Κυκλάδες».
Κατά τη διάρκεια αυτών των χρόνων επιβεβαιώνει την ηγετική της θέση στο κλάδο με θετικούς δείκτες ανάπτυξης και πλέον προχωρά στην υλοποίηση ενός ισχυρού πλάνου επενδύσεων
Μέσω του NBG Business Seeds, η Τράπεζα είναι δίπλα στις επιχειρήσεις, σε κάθε βήμα, προσφέροντας όχι μόνο χρηματοδότηση, αλλά και την απαραίτητη υποστήριξη, εργαλεία και δικτύωση.