Βαθμός στο 95' για την Λιλ

lille

Η Λιλ δεν κατάφερε να λυγίσει εντός έδρας την Ρεμς και μάλιστα χρειάστηκε το τελευταίο λεπτό για να πάρει την ισοπαλία (1-1). Μοιρασιά στο Στρασμπούρ - Καέν.

Σε ένα από τα λίγα ματς που έγιναν αυτή την εβδομάδα στην Γαλλία, η 2η της Ligue1, Λιλ, δεν κατάφερε να ισχυροποιήσει τη θέση της καθώς παραχώρησε 1-1 εντός έδρας στην Ρεμς. Μάλιστα, οι Λιλουά, χρειάστηκε να περιμένουν μέχρι το 95' για να αποφύγουν την ήττα, καθώς οι φιλοξενούμενοι ήταν μπροστά στο σκορ από το 64' με το γκολ του Ουντίν Ρεμί, όμως δεν κατάφεραν να κρατήσουν τη νίκη.

Στο τελευταίο λεπτό ο Νικολάς Πέπε από τη βούλα του πέναλτι διαμόρφωσε το τελικό 1-1. Στο ματς που έγινε νωρίτερα, Στρασμπούρ και Καέν αναδείχθηκαν ισόπαλες 2-2.

Όλα τα αποτελέσματα - Την πρόκριση της ημέρας πέτυχε η ΜΠΑΤΕ Μπόρισοφ, που πέτυχε ολική ανατροπή στο τελευταίο δεκάλεπτο του εκτός έδρας αγώνα με την πρωταθλήτρια Πολωνίας, Πιαστ Γκλίβιτσε, και έφτασε σε μια σπουδαία νίκη (1-2)

4856557

Ο Παναθηναϊκός πέρασε με άριστα το δυνατό τεστ του Ρότερνταμ! - Το σύνολο του Γιώργου Δώνη με κυνικότητα στην εκτέλεση, πολύ καλή ανασταλτική λειτουργία και ένα πρώτο ημίχρονο ιδανικό για τα δεδομένα της εποχής, νίκησε 3-0 την Φέγενορντ και έδειξε σημάδια καλής δουλειάς