Ένταση επικράτησε λίγο μετά τη 01.30 στα Εξάρχεια, όταν ομάδα 30 νεαρών προερχόμενοι από την οδό Τζαβέλλα και άλλη μία ομάδα 20 νεαρών από την οδό Σολωμού, επιτέθηκαν με μολότοφ στη διμοιρία των ΜΑΤ που βρισκόταν στη συμβολή των οδών Σπύρου Τρικούπη και Μεταξά. Δεν σημειώθηκαν τραυματισμοί.
Κατά τη διάρκεια αυτών των χρόνων επιβεβαιώνει την ηγετική της θέση στο κλάδο με θετικούς δείκτες ανάπτυξης και πλέον προχωρά στην υλοποίηση ενός ισχυρού πλάνου επενδύσεων
Μέσω του NBG Business Seeds, η Τράπεζα είναι δίπλα στις επιχειρήσεις, σε κάθε βήμα, προσφέροντας όχι μόνο χρηματοδότηση, αλλά και την απαραίτητη υποστήριξη, εργαλεία και δικτύωση.