Λιονέλ Μέσι: «Μαγεύει» και στο Μαϊάμι - Έβαλε δύο γκολ και χάρισε την πρόκριση στην Ίντερ στα πέναλτι

Ο Μέσι συνεχίζει να τρελαίνει τις ΗΠΑ και να δημιουργεί πάταγο σε κάθε του αγώνα - Δείτε βίντεο

messi_inter_maiami_xr
Η Ίντερ Μαϊάμι νίκησε στα πέναλτι την FC Dallas μετά από συναρπαστική ισοπαλία 4-4 στη φάση των «16» του Leagues Cup, με τον Λιονέλ Μέσι να σκοράρει δύο φορές και να μοιράζει κι ασίστ! Ο Λιονέλ Μέσι έκανε ακόμα μια μαγική εμφάνιση και βοήθησε την Ίντερ Μαϊάμι να φτάσει στα προημιτελικά του Leagues Cup με μια απίστευτη νίκη επί του Ντάλας.

Στο πρώτο του εκτός έδρας παιχνίδι από τότε που μετακόμισε στις Ηνωμένες Πολιτείες, ο Αργεντινός άνοιξε το σκορ μόλις μετά από έξι λεπτά πριν το Ντάλας ισοφαρίσει αρχικά και στη συνέχεια προσπεράσει στο σκορ!

Μπαίνοντας στο τελευταίο 10λεπτο της αναμέτρησης το Μαϊάμι ήταν πίσω στο σκορ με 4-2. Αλλά ο Μέσι δεν είχε πει την τελευταία του λέξη, με απευθείας εκτέλεση φάουλ στο «Γ» της εστίας «έγραψε» το 4-4 και βοηθήσε την ομάδα του να πάρει τελικώς τη νίκη-πρόκριση στη διαδικασία των πέναλτι.

Ο Αργεντινός ήταν εύστοχος και από την άσπρη βούλα, πέτυχε το πρώτο πέναλτι του Μαϊάμι, πριν ο Πάξτον Πομίκαλ αστοχήσει για το Ντάλας, επιτρέποντας στους φιλοξενούμενους να κερδίσουν με 5-3.

Ο αγώνας είχε τέσσερις αλλαγές στο προβάδισμα, τρία γκολ από απευθείας εκτελέσεις φάουλ και δύο αυτογκόλ σε ένα από τα πιο συναρπαστικά παιχνίδια στο αμερικανικό ποδόσφαιρο αυτή τη σεζόν.

Ο «ασύμμετρος Αύγουστος» της Ουκρανίας: Πόλεμος φθοράς με drones και πυραύλους με φόντο την Κριμαία

Τι αλλάζει σε πρόστιμα, ψηφιακή κάρτα και ωράριο απασχόλησης με το νέο νομοσχέδιο του υπ. Εργασίας