Serie A: «Διπλό» για τη Μόντσα στις καθυστερήσεις, 2-1 τη Σασουόλο - Δείτε τα γκολ

Οι οπαδοί δεν ξέχασαν τα θύματα των καταστροφικών πλημμυρών στην Εμίλια-Ρομάνια

Collage_Maker-20-May-2023-12-50-AM-6543
Η Μόντσα επικράτησε 2-1 της Σασουόλο εκτός έδρας με γκολ στις καθυστερήσεις στο παιχνίδι που άνοιξε την αυλαία 36ης αγωνιστικής στη Serie A, και διεύρυνε το αήττητο σερί της στα οκτώ παιχνίδια, μένοντας στην 8η θέση.

Το κλίμα στο «Μapei» ήταν βουβό, με τους οπαδούς να τιμούν τη μνήμη των θυμάτων των καταστροφικών πλημμυρών στην Εμίλια-Ρομάνια, «Emilia-Romagna, ο ήλιος θα ανατείλει ξανά» ήταν το πανό που ανέβασαν.

Οι γηπεδούχοι πίεσαν, είχαν τον έλεγχο και στις καθυστερήσεις του α' μέρους ο Μπεράρντι με πέναλτι πέτυχε το 1-0. Η Μόντσα αντέδρασε στην επανάληψη και ο Τσουρία βρήκε για 6η φορά φέτος δίχτυα για το 1-1 στο 60ο λεπτό. Οκτώ λεπτά αργότερα, ο Ρουάν αντίκρισε δεύτερη κίτρινη κάρτα (68’) και άφησε τη Σασουόλο με παίκτη λιγότερο. Οι φιλοξενούμενοι εκμεταλλεύθηκε το πλεονέκτημα και σκόραραν με τον Πεσίνα στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων το γκολ της νίκης.

Sassuolo-Monza 1-2 | Pessina wins it at the death! Goals & Highlights | Serie A 2022/23

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 36ης αγωνιστικής στη Serie A και η βαθμολογία έχουν ως εξής:

Ρέθυμνο: Ανθρωποκτονία «δείχνουν» τα στοιχεία για τον θάνατο του 46χρονου

Δημοσκόπηση Marc: Προβάδισμα 7,3 μονάδων για τη ΝΔ - Από 34% έως 38% η εκτίμηση ψήφου

-------------

Εκλογές 2023

Που ψηφίζω: Μάθετε που ψηφίζετε βήμα-βήμα από την εφαρμογή του ΥΠ.ΕΣ.

Εκλογές 2023: Όλες οι ειδήσεις για τον προεκλογικό αγώνα των κομμάτων, τις δημοσκοπήσεις, τα αποτελέσματα των εκλογών & τα exit polls.

Οδηγός εκλογών 2023: Ό,τι πρέπει να γνωρίζετε

Αποτελέσματα εκλογών 2023: Δείτε LIVE μέσω διαδραστικού χάρτη όλα τα αποτελέσματα της επικράτειας