Μία συγκινητική στιγμή έζησαν όσοι κατάφεραν να παραβρεθούν στη συναυλία του Γιάννη Πλούταρχουστο Δημοτικό Στάδιο Μυτιλήνης.
Ο τραγουδιστής εμφανίστηκε μαζί με τα δύο παιδιά του,Γιώργοκαι Κατερίνα Κακοσαίουκαι οι τρεις τους έδωσαν τον καλύτερό τους εαυτό επί σκηνής.
Ωστόσο, μία στιγμή από τη συναυλία σίγουρα θα μείνει χαραγμένη στο μυαλό όσων βρίσκονταν εκεί. Πιο συγκεκριμένα, κατά τη διάρκεια της συναυλίας, ο Γιάννης Πλούταρχος κατέβηκε από τη σκηνή, πλησίασε μία 22χρονη κοπέλα με τετραπληγία και της αφιέρωσε το τραγούδι «Κατέβα λίγο να σε δω».
Ο τραγουδιστής γονάτισε μπροστά στην Αλεξάνδρα, της τραγούδησε και στο τέλος, της έδωσε ένα φιλί στο μάγουλο. Τη συγκινητική στιγμή απαθανάτισε κάποιος από το κοινό, με το βίντεο να ανεβαίνει στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης.
Κατά τη διάρκεια αυτών των χρόνων επιβεβαιώνει την ηγετική της θέση στο κλάδο με θετικούς δείκτες ανάπτυξης και πλέον προχωρά στην υλοποίηση ενός ισχυρού πλάνου επενδύσεων
Μέσω του NBG Business Seeds, η Τράπεζα είναι δίπλα στις επιχειρήσεις, σε κάθε βήμα, προσφέροντας όχι μόνο χρηματοδότηση, αλλά και την απαραίτητη υποστήριξη, εργαλεία και δικτύωση.