Με τις ευλογίες Δώνη εκτελεστής ο Χατζηγιοβάνης

panatha

Ο Γιώργος Δώνης δεν είχε κανένα πρόβλημα με την α λα Πανένκα εκτέλεση του Τάσου Χατζηγιοβάνη

Η επιλογή του Τάσου Χατζηγιοβάνη να εκτελέσει πέναλτι στις καθυστερήσεις α λα Πανένκα εμπεριείχε… «θράσος», αλλά και μεγάλο ρίσκο. Όμως ο Γιώργος Δώνης έχει ξεχωρίσει τον νεαρό μεσοεπιθετικό για τα χτυπήματά του και του δίνει τον πρώτο λόγο στις εκτελέσεις.

Μάλιστα, ο 50χρονος προπονητής του Παναθηναϊκού δεν είχε κανένα πρόβλημα με τον τρόπο που ο 21χρονος άσος εκτέλεσε το πέναλτι απέναντι στον Άρη. Ακόμη, δε, κι αν αστοχούσε και το ρίσκο του δεν έβγαινε, θα στήριζε απόλυτα την επιλογή του, όπως αναφέρεται στην «Πράσινη».

Δευτερόλεπτα πριν ο Λεβαδειακός πανηγυρίσει ένα «τρίποντο-οξυγόνο» στη Νέα Σμύρνη, ο Άλμπεργκ σκόραρε στο 94' κι έσωσε τον βαθμό για τον Πανιώνιο που στο 2ο ημίχρονο επιδόθηκε σε ρεσιτάλ χαμένων ευκαιρίων!

4649453

Ο Παναιτωλικός βρέθηκε στο 25΄ να προηγείται με 2-0 (Ουίλιαν, Μοράρ) και στο δεύτερο ημίχρονο... δεν βγήκε στο γήπεδο! - Ο Απόλλωνας μείωσε στο 47' σε 2-1 (Τομάς) και όντας καλύτερος πάλεψε για να φύγει από το Αγρίνιο με τον βαθμό, αλλά τελικά δεν τα κατάφερε!

4649692

Στο ντέρμπι κορυφής, που δικαιολόγησε απολύτως τον τίτλο του, ο Παναθηναϊκός με ένε ξέσπασμα στην 3η περίοδο, όπου ξέφυγε με 19 πόντους, νίκησε το Περιστέρι, που επέστρεψε μειώνοντας στους 4 (1) - Πρώτη ήττα για την ομάδα του Πεδουλάκη με τον ΠΑΟ να είναι πλέον μόνος στην κορυφή της  Basket League