NBA: Οι Χοκς επέστρεψαν από το -30 και κέρδισαν τους Σέλτικς με 120-118

Οι Ατλάντα Χοκς έκαναν μια μεγαλειώδη ανατροπή απέναντι στο Νο1 της Ανατολής, Μπόστον Σέλτικς

hawks-celtics
Ένα τρίποντο του Αλ Χόρφορντ έφερε μπροστά τους Μπόστον Σέλτικς, στην αναμέτρηση κόντρα στους Ατλάντα Χοκς, με 68-38, κάτι λιγότερο από 4.5 λεπτά για το τέλος του πρώτου ημιχρόνου.

Και όμως, στο φινάλε του αγώνα, αποδείχτηκε για μία ακόμη φορά ότι στο ΝΒΑ του 2024, καμία διαφορά δεν αποτελεί ασφάλεια.

Οι Χοκς επέστρεψαν και πήραν τη νίκη με 120-118, χάρη σε τρίποντο του Ντε' Άντρε Χάντερ (24π.), 9.2 δευτερόλεπτα πριν ολοκληρωθεί το ματς.

Οι Σέλτικς μετρούσαν νίκες στα 20 από τα 22 τελευταία ματς, ενώ στην Ατλάντα σταμάτησε και το σερί των 9 νικών.