Πορτογαλία: «Βόμβα» της Ρίο Άβε, 3-1 την Πόρτο - Δείτε τα γκολ

Oι γηπεδούχοι πήραν την πρώτη τους νίκη και ξέφυγαν από την τελευταία τριάδα της βαθμολογίας, ενώ οι «Δράκοι» έπεσαν από την «κορυφή»

rio_ave-porto
"Βόμβα" μεγατόνων στην πορτογαλική Primeira Liga έριξε η Ρίο Άβε, κάνοντας... πάρτι κόντρα στην πρωταθλήτρια Πόρτο με 3-1 στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής.

Οι γηπεδούχοι έκαναν ότι ήθελαν στο πρώτο ημίχρονο, όταν και σημείωσαν τρία γκολ με τους Αζίζ (22', 43') και Αμαράλ (33'). Στο 62' ο Ταρέμι έχασε πέναλτι για τους "δράκους" που το μόνο που κατάφεραν ήταν να μειώσουν στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων με τον Μαρτίνες.

Glomex Player(40599w16ki4e70hs, v-cmhzej5ilxhd)