Premier League, Νιουκάστλ - Γουέστ Χαμ 2-4: Εντυπωσιακή πρεμιέρα με τεσσάρα για τα «Σφυριά» - Δείτε τα γκολ

Εντυπωσιακή πρεμιέρα για τη Γουέστ Χαμ, διέλυσε με 4-2 τη Νιουκάστλ και μπήκε με φόρα στη φετινή Premier League

newcastle_westham
Παίζοντας εντυπωσιακά στην επανάληψη, η Γουέστ Χαμ κατάφερε να πάρει μια μεγάλη νίκη επί της Νιούκαστλ στο «Σεντ Τζέιμς Παρκ» με 4-2, αποδεικνύοντας πως είναι ικανή για να παλέψει και φέτος για την Ευρώπη.

Glomex Player(40599w16ki4e70hs, v-cdk6hr4ma9c9-sf)

Αντίθετα, η Νιουκάστλ έδειξε πως θα δώσει μάχη για την αποφυγή του υποβιβασμού. Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά και στο 5' προηγήθηκαν με τον Γουίλσον, ωστόσο οι Λονδρέζοι απάντησαν στο 18' με τον Κρέσγουελ. Ανοιχτό ματς, με τη Νιουκάστλ να παίρνει ξανά προβάδισμα στο 40' με τον Μέρφι. Ομως, η επανάληψη ήταν για τη Γουέστ Χαμ, έπαιξε εξαιρετικά και πέτυχε τρία γκολ. Ο Μπενράχμα στο 53΄ ισοφάρισαν, και οι Σούτσεκ (63΄) και Μικαΐλ Αντόνιο (66΄) διαμόρφωσαν το 4-2.

Δεκαπενταύγουστος: Η Ελλάδα γιορτάζει σήμερα την Κοίμηση της Θεοτόκου - Αυστηρά μέτρα στις εκκλησίες

Σεισμός στην Αϊτή: Ανείπωτη τραγωδία - Τουλάχιστον 304 νεκροί, χιλιάδες τραυματίες και αγνοούμενοι

Υποχρεωτικός εμβολιασμός: Ποιοι εξαιρούνται, πώς δίνεται η απαλλαγή