Τζένη Καζάκου για τον χωρισμό των γονιών της: Το χειρίστηκαν πολύ καλά, δεν έχω κάποιο τραύμα σαν τους φίλους μου
Μου έλειπε μόνο σαν παρουσία, ήταν πάντα εκεί κι όποτε ήθελα, τον έβλεπα, είπε για τον πατέρα της
Η Τζένη Καζάκου μίλησε για την καριέρα της, τον χωρισμό των γονιών της, αλλά και τη γιαγιά της, Τζένη Καρέζη.
Η ηθοποιός μίλησε στην εκπομπή «Ελένη» κι αρχικά, αναφέρθηκε στα παιδικά της χρόνια.
«Όταν ήμουν μικρή, θυμάμαι που πήγαινα σε πρόβες και παραστάσεις των δικών μου και μου είχε κάνει εντύπωση πώς γίνεται οι ίδιοι άνθρωποι που βλέπω κάτω από τη σκηνή να ανεβαίνουν πάνω και να γίνονται άλλοι. Στο σπίτι τους είχα ως ο μπαμπάς κι η μαμά, όχι ο Κωνσταντίνος Καζάκος κι η Τάνια Τρύπη», είπε χαρακτηριστικά.
Glomex Player(40599w16ki4e70hs, v-d0ago9ils32h)
Κλείσιμο
Στη συνέχεια, αναφέρθηκε στον χωρισμό τους. «Όταν χώρισαν, ήμουν επτά ετών και το διαχειρίστηκαν πάρα πολύ καλά. Δηλαδή ο πατέρας μου δεν μου έλειπε που δεν μέναμε στο ίδιο σπίτι. Μου έλειπε μόνο σαν παρουσία, ήταν πάντα εκεί κι όποτε ήθελα, τον έβλεπα. Δεν έχω κάποιο τραύμα σαν τους φίλους μου που είναι παιδιά χωρισμένων γονιών. Με τους γονείς μου έχω φιλικές σχέσεις, θα μοιραστώ και με τους δύο πράγματα που με απασχολούν, αλλά μέχρι κάποιο σημείο. Υπάρχουν δηλαδή κάποια όρια, γιατί έχω προσωπική ζωή κι είμαι ενήλικη», εξήγησε.
Όσο για τη γιαγιά της, Τζένη Καρέζη, είπε: «Είναι λογικό οι άνθρωποι που δεν με γνωρίζουν κι έχουν στο μυαλό τους ότι προέρχομαι από μια καλλιτεχνική οικογένεια, να μεγαλώνουν τις απαιτήσεις. Στο θέμα της δουλειάς, πιστεύω ότι κάνω τον δικό μου δρόμο κι έχουν διαχωριστεί αυτά τα δύο. Δεν υπάρχει αυτή η σύγκριση. Στην αρχή με άγχωνε, αλλά όχι πια. Στη δουλειά μου είμαι η Τζένη Καζάκου, οι άλλοι με αντιμετωπίζουν με σύγκριση. Θα ήθελα πολύ να έχω γνωρίσει τη γιαγιά μου. Κυρίως θα ήθελα να μάθω από εκείνη πώς ήταν σαν άνθρωπος, πέρα από αυτά που έχω ακούσει από τον πατέρα μου».
Η MINOAN LINES προσφέρει πλέον καθημερινές προσεγγίσεις από και προς το λιμάνι του Αδάμαντα σε μόλις 3 ώρες και 50 λεπτά, συνδέοντας το νησί απευθείας με τον Πειραιά και το Ηράκλειο Κρήτης.
Κατά τη διάρκεια αυτών των χρόνων επιβεβαιώνει την ηγετική της θέση στο κλάδο με θετικούς δείκτες ανάπτυξης και πλέον προχωρά στην υλοποίηση ενός ισχυρού πλάνου επενδύσεων
Μέσω του NBG Business Seeds, η Τράπεζα είναι δίπλα στις επιχειρήσεις, σε κάθε βήμα, προσφέροντας όχι μόνο χρηματοδότηση, αλλά και την απαραίτητη υποστήριξη, εργαλεία και δικτύωση.