Serie A, Ίντερ - Σασουόλο 1-2: Πρώτη ήττα για τους Νερατζούρι - Δείτε τα γκολ

Επιστροφή στις νίκες για Νάπολι και Λάτσιο

inter
Το απόλυτο της Ίντερ κατέρρευσε στο Μιλάνο. Παρά το προβάδισμά τους οι Νερατζούρι είδαν τη Σασουόλο να φέρνει το ματς τούμπα στο β΄μέρος και με το τελικό 2-1 να τους υποχρεώνει στην πρώτη τους ήττα για τη φετινή σεζόν.

Το πρώτο «αίμα» βέβαια άνηκε στους Νερατζούρι που άνοιξαν το σκορ στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου, όταν ο Ντάμφιρς νίκησε τον αντίπαλο κίπερ με όμορφο σουτ στη γωνία της εστίας.

Glomex Player(eexbs1jkdkewvzn, v-cvtyvomnf6nl)

Glomex Player(eexbs1jkdkewvzn, v-cvtzk3mf0ln5)

Στο 54΄ωστόσο ο Μπαζραμί ισοφάρισε, ενώ εννιά λεπτά αργότερα ο Μπεράρντι ολοκλήρωσε την ανατροπή για να υποχρεώσει την Ίντερ σε... συγκατοίκηση στην κορυφή με την συμπολίτισσα Μίλαν.

Επιτέλους νίκη για τη Νάπολι! Οι Παρτενοπέι βρήκαν το δρόμο προς το τρίποντο μετά από τρεις αγωνιστικές, καθώς επικράτησαν 3-0 της Ουντινέζε για να ανέβουν στην πέμπτη θέση. Στον απόηχο της κρίσης γύρω από τον Οσιμέν, οι γηπεδούχοι μπήκαν σοβαροί στο παιχνίδι και άνοιξαν το σκορ με πέναλτι του Ζιελίνσκι στο 19΄.

Glomex Player(eexbs1jkdkewvzn, v-cvtt5vkt53ah)

Glomex Player(eexbs1jkdkewvzn, v-cvty71oiynux)

Glomex Player(eexbs1jkdkewvzn, v-cvtznz2mq72h)

Είκοσι λεπτά αργότερα ήταν η σειρά του Οσιμέν να γράψει το όνομά του στον πίνακα των σκόρερς, ενώ το 3-0 διαμόρφωσε ο Κβαρατσχέλια στο 74΄ με το πρώτο του γκολ για τη Νάπολι από τις 19 Μαρτίου! Οι φιλοξενούμενοι μείωσαν προσωρινά με τον Σάμαρντιτς (81΄), όμως ο τελευταίος λόγος άνηκε στους Παρτενοπέι που ολοκλήρωσαν τον θρίαμβο μόλις ένα λεπτό αργότερα με τον Τζιοβάνι Σιμεόνε.

Glomex Player(eexbs1jkdkewvzn, v-cvtylml809nl)

Στον ίσιο δρόμο επέστρεψε και η Λάτσιο, η οποία επιβλήθηκε με 2-0 της Τορίνο για να ξεκολλήσει από τις τελευταίες θέσεις της βαθμολογίας. Έπειτα από ένα άγονο πρώτο μέρος, οι Λατσιάλι τελικά έκαναν τη ζημιά στο 56΄με τον Βετσίνο, προτού ο Ζακάνι σφραγίσει τη νίκη για το 2-0 στο 75΄.

Τραγωδία στην Άρτα - Γυναίκα πνίγηκε από φαγητό και πέθανε μπροστά στα μάτια του συζύγου της

«Τι να πεις για αυτόν τον άνθρωπο, με την τεράστια υπέροχη καρδιά» - Δάκρυα για τον 51χρονο εργάτη στην Σαντορίνη

Μάθε πού ψηφίζεις για τις αυτοδιοικητικές εκλογές 2023 - Σε λειτουργία η ψηφιακή πλατφόρμα