Λιονέλ Μέσι: Με το 9ο γκολ σε 10 ματς έστειλε την Ίντερ Μαϊάμι στον τελικό του League Cups κόντρα στους... Αντετοκούνμπο

Ο Μέσι πέτυχε το δεύτερο γκολ της Ίντερ Μαϊάμι ΄για το τελικό 4-1 επί της Φιλαδέλφεια στον ημιτελικό του Leagues Cup

mesi
Την αποθέωση γνώρισε για άλλο ένα βράδυ ο Λιονέλ Μέσι ο οποίος με το 9ο γκολ του σε 10 ματς με τη φανέλα της Ίντερ Μαϊάμι βοήθησε την ομάδα του να κερδίσει 4-1 την Φιλαδέλφεια Γιούνιον στον ημιτελικό του Leagues Cup.

Στον τελικό, στον οποίο προκρίθηκε για πρώτη φορά στην ιστορία της, η Ίντερ Μαϊάμι και ο Μέσι θα αντιμετωπίσουν την Νάσβιλ, που έχει ως ιδιοκτήτες και τους αδερφούς Αντετοκούνμπο.

Ο Μέσι πέτυχε το ένα από τα τέσσερα γκολ της Ίντερ Μαϊάμι με συρτό σουτ από τα 30 μέτρα «γράφοντας» το 2-0.

Γκολ πέτυχε και ο συμπαίχτης του στην Μπαρτσελόνα, Ζόρντι Άλμπα, ο οποίος με το τέρμα αυτό - στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου - «έσπασε το ρόδι» με τη φανέλα της αμερικανικής ομάδας.

Inter Miami vs Philadelphia 4-1 - Highlights & All Goals | Leagues Cup 2023 ( Messi Goals )

Ο τελικός ανάμεσα στην Ίντερ Μαϊάμι και την ομάδα των Αντετοκούνμπο είναι προγραμματισμένος για το Σάββατο.

Απίθανη πρόκριση του Παναθηναϊκού μέσα στη Γαλλία, 5-3 τη Μαρσέιγ στα πέναλτι - Δείτε τα γκολ