La Liga: Ανατροπή στο τελευταίο 5λεπτο, 2-1 η Βαλένθια τη Βιγιαρεάλ

Τα «Κίτρινα Υποβρύχια» πήραν το προβάδισμα στο 40', αλλά οι «Νυχτερίδες»... μίλησαν τελευταίες, καθώς ισοφάρισαν στο 86' και πήραν τη νίκη στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων

23884704
Πραγματοποιώντας μία απίστευτη ανατροπή στα τελευταία λεπτά απέναντι στην Βιγιαρεάλ, η Βαλένθια κατάφερε να επιστρέψει στις νίκες στη La Liga και με το τελικό 2-1, να αποσπαστεί αρκετά από τις τελευταίες θέσεις της βαθμολογίας (+8), δώδεκα... στροφές πριν από το φινάλε του πρωταθλήματος.

Μετά την εντός έδρας ήττα της 28ης Φεβρουαρίου από την πρωτοπόρο Ατλέτικο Μαδρίτης (0-2) το «κίτρινο υποβρύχιο» έφτασε κοντά σε ένα σπουδαίο «διπλό», αλλά στο ποδόσφαιρο τίποτα δεν τελειώνει πριν το σφύριγμα της λήξης.

Η ομάδα του Ουνάι Έμερι με το γκολ-πέναλτι του Χεράρδ Μορένο λίγο πριν την εκπνοή του πρώτου ημιχρόνου προηγήθηκε στο «Μεστάγια» και μέχρι το 86ο λεπτό κρατούσε το «διπλό».

Τότε ο Σολέρ έφερε το ματς στα ίσια με τον ίδιο ακριβώς τρόπο (πέναλτι) και στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων ο Γουέδες, ο οποίος είχε περάσει αλλαγή στο 66΄, ολοκλήρωσε την επική ανατροπή για τις «νυχτερίδες».