Κάλυκες από 14 σφαίρες στο Μενίδι – «Φοβόμαστε για τα παιδιά μας»
Διαμαρτυρία από γονείς έξω από το 20ο δημοτικό σχολείο
Λίνα Κεκέση
Συγκέντρωση διαμαρτυρίας πραγματοποιούν αυτή την ώρα γονείς του 20ου δημοτικού σχολείου Αχαρνών, έξω από το σχολείο των παιδιών, καθώς η αγωνία τους είναι μεγάλη με τις αδέσποτες σφαίρες που βρίσκουν συνεχώς στους δρόμους, στα σχολεία και στις αυλές των σπιτιών τους. Οι γονείς δείχνουν στο φακό του protothema.gr14 αδέσποτες σφαίρες που συγκέντρωσαν τις τελευταίες δύο εβδομάδες.
«Αυτές οι σφαίρες είναι αδέσποτες, τις οποίες μάζεψαν κάτοικοι της περιοχής από τις αυλές των σπιτιών τους, από τα γκαράζ τους, αλλά και από τους κήπους τους. Τις μαζέψαμε τις τελευταίες δύο εβδομάδες και είναι συνολικά 14 σφαίρες», λέει στο protothema.gr ένας από τους γονείς του 20ου δημοτικού σχολείου του Δήμου Αχαρνών και συνεχίζει: «Το 20ο δημοτικό σχολείο Αχαρνών έχει προβλήματα αλλά και όλος ο Δήμος προβλήματα. Παντού υπάρχουν σφαίρες, φοβόμαστε για τα παιδιά μας, παλεύουμε για τα παιδιά μας. Ο Δήμος βοηθάει, αλλά δεν έχει τη δυνατότητα να το φτάσει εκεί που πρέπει το θέμα, για αυτό ζητούμε και την παρέμβαση της κρατικής πολιτείας», καταλήγει στο protothema.gr.
Κατά τη διάρκεια αυτών των χρόνων επιβεβαιώνει την ηγετική της θέση στο κλάδο με θετικούς δείκτες ανάπτυξης και πλέον προχωρά στην υλοποίηση ενός ισχυρού πλάνου επενδύσεων
Μέσω του NBG Business Seeds, η Τράπεζα είναι δίπλα στις επιχειρήσεις, σε κάθε βήμα, προσφέροντας όχι μόνο χρηματοδότηση, αλλά και την απαραίτητη υποστήριξη, εργαλεία και δικτύωση.