Premier League, Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ-Έβερτον 2-0: Τρίποντο από την άσπρη βούλα - Δείτε τα γκολ

Μετά από δύο ήττες που την απομάκρυναν από την πρώτη τετράδα η Γιουνάιτεντ πήρε το τρίποντο με δύο εύστοχα πέναλτι από το πρώτο ημίχρονο

28431461
Χωρίς να εντυπωσιάσει με το ποδόσφαιρο που έπαιξε η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ ήταν τουλάχιστον ουσιαστική και εύστοχη από την άσπρη βούλα καταφέρνοντας έτσι να δώσει τέλος στο σερί των αρνητικών αποτελεσμάτων (ήττες από Φούλαμ και Σίτι) που την έφεραν ακόμη πιο πίσω στη βαθμολογία της Premier League.

Δείτε ΕΔΩ τα γκολ και τα καλύτερα στιγμιότυπα.

Πρωταγωνιστής του αγώνα ο Γκαρνάτσο ο οποίος στην πρώτη επίθεση των γηπεδούχων ανατράπηκε από τον Ταρκόφσκι με τον Μπρούνο Φερνάντες να ευστοχεί από την άσπρη βούλα, με την Έβερτον να είναι καλύτερη στο ματς να έχει ευκαιρίες, αλλά να μην σκοράρει και στο 36' ο Γκαρνάτσο και πάλι ανατράπηκε εντός περιοχής με τον Ράσφορντ να νικά και πάλι τον Πίκφορντ για το 2-0.

Οι φιλοξενούμενοι έχασαν στις καθυστερήσεις του αγώνα μία ακόμη μεγάλη ευκαιρία για να μειώσουν και στο δεύτερο ημίχρονο ο ρυθμός έπεσε με το σκορ να μην αλλάζει ως το φινάλε.

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ: Ονάνα, Νταλότ, Βαράν, Έβανς, Λίντελοφ, Μέινου (78' Άμραμπατ), Κασεμίρο, ΜακΤόμινεϊ, Φερνάντες, Γκαρνάτσο (83' Άντονι), Ράσφορντ

Έβερτον: Πίκφορντ, Γκόντφρι, Ταρκόφσκι, Μπράνθγουέιτ, Μικολένκο, Χάρισον (61' Γκόμπιν), Ονάνα, Γκάρνερ (75' Γιανγκ), ΜακΝιλ, Ντουκουρέ (61' Γκόμες), Μπέτο (61' Κάλβερτ-Λιούιν)

Το υπόλοιπο πρόγραμμα της 28ης αγωνιστικής στην Premier League και η βαθμολογία έχουν ως εξής:
Μάντσεστερ Γ.-Έβερτον 2-0 (12' πεν. Φερνάντες, 36' πεν. Ράσφορντ)

Σέφιλντ Γιουν. 13
* Η Έβερτον έχει τιμωρηθεί με αφαίρεση 6 βαθμών.

Ταυτοποιήθηκε Ρώσος για πυροβολισμό σε 16χρονο στα Καλύβια - Φωτογραφία του είχε βρεθεί στο κινητό του δολοφονημένου Ρουμπέτη

Γάζα: Οι ΗΠΑ κατασκευάζουν πλωτή πλατφόρμα μισού χιλιομέτρου για την ανθρωπιστική βοήθεια - «Σίγουρη η επίθεση της Χαμάς»

Επιμένει ο γιατρός που κρατείται για ασέλγεια στην κόρη του στην Πιερία: Δεν θα την πείραζα ποτέ