Serie A, Λέτσε - Μίλαν 2-2: Γλίτωσε την ήττα αλλά είναι στο -9 από την κορυφή

Αν και επέστρεψε από το 0-2 η περσινή πρωταθλήτρια δεν κατάφερε να πάρει τη νίκη απέναντι στη Λέτσε

26683853
Μετά από οκτώ ματς χωρίς νίκη απέναντι στη Μίλαν, η Λέτσε έφτασε πολύ κοντά στο να «βάλει φρένο» σε αυτή την κακή παράδοση, ωστόσο δεν τα κατάφερε.

Παρότι προηγήθηκε 2-0 στο 23΄, οι «ροσονέρι» απάντησαν με ισάριθμα γκολ στο β΄ μέρος και το τελικό 2-2 έμεινε μέχρι το τελευταίο σφύριγμα του διαιτητή Ντανιέλε Ορσάρτο.

Glomex Player(40599w16ki4e70hs, v-cps2wgqfyfb5)

Glomex Player(40599w16ki4e70hs, v-cps3hv5mxj5l)

Μετά τον αποκλεισμό-σοκ στο Κύπελλο από την Τορίνο, οι πρωταθλητές δεν μπόρεσαν να επιστρέψουν στα «τρίποντα» και ο βαθμός που απέσπασαν στο «Βια ντελ Μάρε» τους έφερε μεν στο -9 από τη Νάπολι, αλλά είναι προφανές πως μόνο με θαύμα θα μπορέσουν να διατηρήσουν τα σκήπτρα τους στη Serie A.

Glomex Player(40599w16ki4e70hs, v-cps4sr2lmij5)

Την περασμένη αγωνιστική η Λέτσε έχασε σωρεία ευκαιριών στο «Αλμπέρτο Πίκο» απέναντι στη Σπέτσια (0-0), ωστόσο, σήμερα είχε την τύχη με το μέρος της, τουλάχιστον, στο πρώτο 45λεπτο. Προηγήθηκε με το αυτογκόλ του Ερνάντες μόλις στο 3΄ και 20 λεπτά μετά έκανε το 2-0 με τον αμυντικό, Φεντερίκο Μπεσιρότο.

Glomex Player(40599w16ki4e70hs, v-cps5h3vmgbht)

Η Μίλαν τα έδωσε όλα στο δεύτερο ημίχρονο, μείωσε αρχικά με τον Λεάο λίγο πριν τη συμπλήρωση μίας ώρας αγώνα και στο 71΄ έφερε το ματς στα ίσια με τον Καλάμπρια. Παρότι πίεσε στο υπόλοιπο της αναμέτρησης το γκολ της νίκης δεν ήρθε...

Η αστυνομικός στο Τενεσί που απολύθηκε αφού έκανε σεξ με 6 συναδέλφους έχει τη στήριξη του συζύγου της