La Liga: Πειστική σε τρίτο σερί ματς η Βαλένθια, 2-0 την Οσασούνα στην Παμπλόνα - Δείτε τα γκολ

Δύο αποβολές και δύο χαμένα πέναλτι, σε ένα ματς γεμάτο ένταση

Osasuna_vs_Valencia
Η Βαλένθια δείχνει έτοιμη να «χτίσει» ένα σερί στη La Liga, καθώς  πέρασε με «διπλό» από την Παμπλόνα (2-1 την Οσασούνα) και συμπλήρωσε τρία ματς αήττητη (2-1-0).

Απέναντι στην Οσασούνα, η οποία μία εβδομάδα νωρίτερα είχε κάνει τη ζημιά στην Ρεάλ Μαδρίτης μέσα στο «Μπερναμπέου», το συγκρότημα του Τζενάρο Γκατούζο φρόντισε από νωρίς να βάλει τις βάσεις για το «τρίποντο», με τον Κλάιφερτ στο 8΄ και στο ξεκίνημα του δεύτερου μέρους με το γκολ του Ντιακαμπί να το «κλειδώσει».

Τα πράγματα ίσως είχαν εξελιχθεί διαφορετικά εάν ο Άβιλα ευστοχούσε από το σημείο του πέναλτι στο 57΄ (άουτ), ενώ ουσιαστικά το ματς κρίθηκε σε μεγάλο βαθμό στο 69΄ με την αποβολή του Γκαρσία. Με 10 παίκτες τελείωσε την αναμέτρηση η Βαλένθια, μετά την κόκκινη κάρτα που είδε στο 90΄ ο Ντιακαμπί, ενώ στο 6ο λεπτό των καθυστερήσεων πήρε την άγουσα για τα αποδυτήρια και ο Πένια για τους γηπεδούχους.

Πέναλτι για τις «νυχτερίδες» έχασε και ο Έντινσον Καβάνι στο 70ό λεπτό, σημαδεύοντας το οριζόντιο δοκάρι.

Resumen de CA Osasuna vs Valencia CF (1-2)