Super League 2, Παναθηναϊκός Β'- Λεβαδειακός 1-3: Διπλό των Βοιωτών στην Λεωφόρο -Δείτε βίντεο

Με δυο γκολ σε 3' ο Λεβαδειακός προηγήθηκε με 2-0 του Παναθηναϊκού Β' στη Λεωφόρο επικρατώντας με 3-1 στον αγώνα της Super League 2

pao_b_lebadiakos
Ακόμη ένα βήμα για την επιστροφή του στα σαλόνια της Super League1 έκανε ο Λεβαδειακός.

Η ομάδα της Βοιωτίας με πολύ καλή εμφάνιση νίκησε 3-1 τον Παναθηναϊκό Β' στη Λεωφόρο και διατηρήθηκε στο ρετιρέ του βαθμολογικού πίνακα.

Glomex Player(40599w16ki4e70hs, v-chd391vc7lvt-sf)

Το σύνολο του Γιάννη Ταουσιάνη έκανε ιδανικό ξεκίνημα στον αγώνα και πριν συμπληρωθεί το πρώτο δεκάλεπτο είχε πάρει σημαντικό προβάδισμα νίκης.

Στο 5᾽ ο Παναγιώτου με μακρινό σουτ νίκησε τον Χριστογεώργο και τρία λεπτά αργότερα ο Μυτίδης με υπέροχο τελείωμα από το ύψος της μεγάλης περιοχής διπλασίασε τα τέρματα των φιλοξενούμενων.

Glomex Player(40599w16ki4e70hs, v-chd3das1ud8x-sf)

Ο δείκτης του σκορ θα μπορούσε να ανέβει ακόμη περισσότερο, αν ο Λεβαδειακός ήταν πιο σοβαρός στις μεγάλες ευκαιρίες που έχασε μέχρι το φινάλε του ημιχρόνου.

Glomex Player(40599w16ki4e70hs, v-chd51ch08m5t-sf)

Η αντίδραση του Παναθηναϊκού άργησε αλλά ήρθε στο 83᾽ όταν ο Σαρδέλης με σουτ από πλάγια θέση μείωσε το σκορ. Στα... καπάκια ο Μαραθωνίτης σε κενή εστία αστόχησε για το 2-2 και ο Τζημόπουλος με κεφαλιά στο 88᾽... κλείδωσε την νίκη για τον Λεβαδειακό.

Glomex Player(40599w16ki4e70hs, v-chd5j3g9cxyx-sf)