Champions League: Η Παρί «σκόρπισε» το... φάντασμα της Ρεάλ (3-0) - Η Ατλέτικο «έσωσε» τον βαθμό με τη Γιούβε (2-2)

Στα υπόλοιπα ματς της βραδιάς: Μπάγερν Μονάχου-Ερυθρός Αστέρας 2-0, Σαχτάρ Ντόνετσκ-Μάντσεστερ Σίτι 0-3, Μπάγερ Λεβερκούζεν-Λοκομοτίβ Μόσχας 1-2 και Ντινάμο Ζάγκρεμπ-Αταλάντα 4-0

ΑΤLETICO
Ολοκληρώθηκε η 1η αγωνιστική των ομίλων του Τσάμπιονς Λιγκ με οκτώ αγώνες. Στον σημαντικότερο αγώνα της βραδιάς, η Παρί, για τον 1ο όμιλο, επικράτησε εντός έδρας άνετα της Ρεάλ Μαδρίτης με 3-0.

Στο άλλο μεγάλο παιχνίδι της βραδιάς, Ατλέτικο και Γιουβέντους έμειναν στο 2-2, με την γηπεδούχο ομάδα της Μαδρίτης μάλιστα να ισοφαρίζει στο 90ό λεπτό.

Διαβάστε παρακάτω πώς περιέγραψε τα γκολ της βραδιάς το protothema.gr

11' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΝΤΙΝΑΜΟ ΖΑΓΚΡΕΜΠ!
Ο πρώην παίκτης του ΠΑΟΚ, Μάριν Λέοβατς με κοντινή προβολή ανοίγει το σκορ στο «Μάξιμιρ» απέναντι στην Αταλάντα.

14' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΡΙ ΣΕΝ ΖΕΡΜΕΝ  Μετά από ενέργεια του Μπερνάτ από τα αριστερά, ο Ντι Μαρία με σουτ από το ύψος της μικρής περιοχής έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το Παρί Σεν Ζερμέν - Ρεάλ Μαδρίτης 1-0.

Δείτε το γκολ του  Ντι Μαρία με το οποίο άνοιξε στο σκορ η Παρί

Psg vs Real Madrid 1-0 Goal Di Maria Champions League 2019

16' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΛΟΚΟΜΟΤΙΒ ΜΟΣΧΑΣ Ο Κριχόβιακ εκμεταλλεύεται λάθος της άμυνας της Λεβερκούζεν και ανοίγει το σκορ στη Γερμανία!

24' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ ΣΙΤΙ Ο Μαχρέζ βάζει τους «πολίτες» μπσορστά στο σκορ κόντρα στη Σαχτάρ αφού πήρε το ριμπάουντ μετά από σουτ του Γκιουντογάν στο δοκάρι και από κοντά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα

25' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΛΕΒΕΡΚΟΥΖΕΝ Το σκορ γίνεται 1-1 μετά από αυτογκόλ του Χέβεντες!

30' Συμπληρώθηκε μισή ώρα παιχνιδιού και τα μόνα ματς που παραμένουν χωρίς σκορ είναι το ντέρμπι της Ατλέτικο Μαδρίτης με τη Γιουβέντους αλλά και το άλλο ματς του ομίλου του Ολυμπιακού μεταξύ Ερυθρού Αστέρα και Μπάγερν στο Μόναχο

31' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΝΤΙΝΑΜΟ ΖΑΓΚΡΕΜΠ  Ο Λέοβατς από τα αριστερά γύρισε την μπάλα στον Όρσιτς με τον Κροάτη να κάνει το 2-0 για την Ντινάμο Ζάγκρεμπ κόντρα στην Αταλάντα

33' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΡΙ ΣΕΝ ΖΕΡΜΕΝ  Οι Γάλλοι διπλασιάζουν τα τέρματά τους κόντρα στη «βασίλισσα» με το δεύτερο προσωπικό γκολ του Ντι Μαρία που ήρθε με ένα ασύλληπτο σουτ από τα όρια της μεγάλης περιοχής!

Η γκολάρα του Ντι Μαρία για το 2-0

Di Maria goal 2-0 VS Real Madrid

34' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΜΠΑΓΕΡΝ ΜΟΝΑΧΟΥ Οι Βαυαροί λύνουν το γόρδιο δεσμό της άμυνας του Ερυθρού Αστέρα με γκολ του Κομάν

37' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΛΟΚΟΜΟΤΙΒ ΜΟΣΧΑΣ Ο τερματοφύλακας της Λεβερκούζεν έκανε μεγάλη γκάφα τροφοδοτώντας τον Μαρίνοβ και ο παίκτης της Λοκομοτίβ εκμεταλλεύτηκε και προ κενής εστίας έκανε το Λεβερκούζεν - Λοκομοτίβ 1-2

38' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ ΣΙΤΙ Ο Γκιουντογάν κάνει το σκορ 0-2 και η Σίτι φαίνεται πως καθαρίζει το ματς από το ημίχρονο

39' Ακυρώθηκε γκολ του κουτίνιο ως οφσάιντ. Είναι το τρίτο γκολ που ακυρώνεται απόψε μετά από αυτό του Κέιν στο Καραϊσκάκη και αυτό του Μπέιλ λίγο νωρίτερα στο Παρίσι για το οποίο μάλιστα χρειάστηκε και η χρήση του VAR για να πάρει την απόφασή του ο Άντονι Τέιλορ

41' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΝΤΙΝΑΜΟ ΖΑΓΚΡΕΜΠ  Πάρτι κάνουν οι Κροάτες κόντρα στην πρωτάρα Αταλάντα! 3-0 και πάλι από τον Όρσιτς!

Τα σκο στο ημίχρονο:

Μπάγερν Μονάχου-Ερυθρός Αστέρας 1-0
Ντινάμο Ζάγκρεμπ-Αταλάντα 3-0
Σαχτάρ Ντόνετσκ-Μάντσεστερ Σίτι 0-2
Ατλέτικο Μαδρίτης-Γιουβέντους 0-0
Μπάγερ Λεβερκούζεν-Λοκομοτίβ Μόσχας 1-2

48' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΓΙΟΥΒΕΝΤΟΥΣ Τρομερή εκτέλεση από τον Κουαδράδο που τροφοδοτήθηκε από τον Ιγκουαίν μέσα στην περιοχή και εκτέλεσε τον Όμπλακ! 0-1 η «βέκια σινιόρα» στο «Μετροπλιτάνο»

Δείτε τη «φωτοβολίδα» του Κολομβιανού που άνοιξε το σκορ για τη Γιουβέντους

Cuadrado Goal Juventus 1- 0 Athletico Madrid Champions League Group Stage

60' Συμπληρώθηκε μία ώρα στα ματς. Αν εξαιρέσουμε το γκολ του Κουαδράδο που έβαλε μπροστά στο σκορ τη Γιουβέντους απέναντι στην Ατλέτικο ΜΑδρίτης, δεν έχει συμβεί τίποτα αξιοσημείωτο στα υπόλοιπα ματς τα οποία παραμένουν ως είχαν από το ημίχρονο.

65' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΓΙΟΥΒΕΝΤΟΥΣ Ο Ματουιντί με κοντινή κεφαλιά στο πρώτο δοκάρι έκανε το 2-0 για τη Γιουβέντους μέσα στη Μαδρίτη!

To γκολ του Ματουιντί που διπλασίασε τα τέρματα της Γιουβέντους

Matuidi Goal - Atletico Madrid vs Juventus 0-2

68' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΝΤΙΝΑΜΟ ΖΑΓΚΡΕΜΠ Ο Όρσιτς ολοκληρώνει το χατ-τρικ του γράφοντας το 4-0 σε μία ιστορική βραδιά για την Ντινάμο η οποία συντρίβει την Αταλάντα

70' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΤΛΕΤΙΚΟ ΜΑΔΡΙΤΗΣ Μειώνουν σε 1-2 με κοντινή κεφαλιά του Σάβιτς οι «ροχιμπλάνκος»

Atletico Madrid vs Juventus 1-2 Stefan Savic GOAL! 18/09/2019 HD

76' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ ΣΙΤΙ Ο Χεσούς ολοκληρώνει ιδανικά την υπέροχη αντεπίθεση που ξεδίπλωσε η ομάδα του και πετυχαίνει το 0-3 στην Ουκρανία

80' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΜΠΑΓΕΡΝ ΜΟΝΑΧΟΥ Ο Λεβαντόφσκι εκμεταλλεύεται λάθος της άμυνας του Ερυθρού Αστέρα και κάνει το 2-0 σφραγίζοντας τη νίκη για την ομάδα του, η οποία δεν είχε αντιμετωπίσει καμία απειλή ως τώρα βέβαια αφού όλο το βράδυ παίζει μονότερμα τους Σέρβους

85' Η Ατλέτικο έχει ανεβάσει την πίεση και προσπαθεί για το γκολ της ισοφάρισης. Νωρίτερα ο Σέζνι πραγματοποίησε πολύ μεγάλη επέμβαση σε σουτ του Βιτόλο κρατώντας το προβάδισμα για τη Γιουβέντους

90' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΤΛΕΤΙΚΟ 2-2 οι «ροχιμπλάνκος» με κεφαλιά του Έκτορ Ερέρα μετά από εκτέλεση κόρνερ!!!

90' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΜΠΑΓΕΡΝ Ο Μίλερ βάζει το κερασάκι στην τούρτα γράφοντας το 3-0 κόντρα στον Ερυθρό Αστέρα

90'+1' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΡΙ Ο Μενιέ κάνει το 3-0 για τους παριζιάνους και δίνει διαστάσεις θριάμβου στη νίκη τους

90'+4' Τεράστια ευκαιρία για τον Ρονάλντο να δώσει τη νίκη στη Γιουβέντους αλλά αφού πέρασε όποιον βρήκε μπροστά του, ο Πορτογάλος πλάσαρε άουτ!