Super League K17, ΠΑΟΚ-Ολυμπιακός 0-1: Πρωταθλητές οι «ερυθρόλευκοι» με γκολ του Ντότη

To γκολ του Ντότη στο 49' έδωσε στον Ολυμπιακό τη νίκη επί του ΠΑΟΚ με 1-0 στον τελικό για το πρωτάθλημα της Κ17 που διεξάχθηκε στο Αγρίνιο

OSFP1
Το γκολ του Ντότη στο 49' ήταν αυτό που οδήγησε τον Ολυμπιακό στη νίκη με 1-0 επί του ΠΑΟΚ. Ετσι, οι «ερυθρόλευκοι» είναι στην κορυφή του πρωταθλήματος της Κ17!

Ο Ολυμπιακός είναι πρωταθλητής για έκτη φορά στην ιστορία του για το Κ17. Θυμίζουμε πως η ομάδα του Δημήτρη Μαυρογενίδη νίκησε στον ημιτελικό τον ΠΑΣ Γιάννινα με 2-0 (όπως και ο ΠΑΟΚ τον Παναθηναϊκό) και μένει να κάνουν και το τελευταίο βήμα.

Το ματς ξεκίνησε με τον Ολυμπιακό να είναι καλύτερος μετά το πρώτο 20λεπτο και να πιέζει ψηλά, χωρίς όμως να κάνει τη μεγάλη φάση.

Στο δεύτερο μέρος ο Ντότης βρήκε δίχτυα με το σουτ του να κοντράρει και να καταλήγει στα αντίπαλα δίχτυα.

Στη συνέχεια, ο ΠΑΟΚ προσπάθησε να κάνει το 1-1 αλλά δεν ήταν ιδιαίτερα απειλητικός. Μάλιστα, οι «ερυθρόλευκοι» είχαν τεράστια φάση με τον Γεωργακόπουλο για το 2-0 στα τελευταία λεπτά, ενώ η ομάδα του Πειραιά έμεινε στο τέλος με 10 παίκτες λόγω της αποβολής του τσιάβου.

Τίποτα δεν άλλαξε μέχρι το τέλος με τον Ολυμπιακό να παίρνει τελικά το πρωτάθλημα.

ΠΑΟΚ: Μπαλωμένος, Κιτσάκης, Αβεντισιάν, Κουλιεράκης, Παναγιώτου, Κραμπέρης, Τσοπούρογλου, Γροσδής, Γκορντεζιάνι, Τζόλης, Καράκουτης
Ολυμπιακός: Τζολάκης, Τσαβός, Κεραμίδας, Ασλανίδης, Κατσογιάννης, Γούλας, Κατσαβάκης, Σαπουντζής, Σουρλής, Ντότης, Λιάτσος