Serie A,Σασουόλο - Γιουβέντους 4-2: Την... ταπείνωσε - Δείτε τα γκολ

Πρώτη ήττα φέτος στη Serie A για την Γιουβέντους

27717011
«Λύγισε» στο «Μαπέι» η Γιουβέντους, που είχε αφήσει υποσχέσεις με τις δύο σερί νίκες κόντρα σε Έμπολι και Λάτσιο, αλλά έφυγε από το γήπεδο με κάτω το κεφάλι για πρώτη φορά..

Η Σασουόλο πήρε εντυπωσιακή εντός έδρας νίκη με 4-2 και υποχρέωσε τους Μπιανκονέρι στην παρθενική τους φετινή ήττα στη Serie A. Αυτό ήταν το δεύτερο τρίποντο για τους Βερδιμπλάνκος.

Glomex Player(eexbs1jkdkewvzn, v-cvqiicdw0775)

Από νωρίς στράβωσε το ματς για τη Γιούβε, που είδε τον Σέζνι να κάνει τραγικό λάθος και να... μετατρέπει το μακρινό σουτ του Λοριέντ σε γκολ στο 12'. Οι φιλοξενούμενοι έψαξαν την ισοφάριση και τη βρήκαν στο 21' με το αυτογκόλ του Βίνια έπειτα από τη σέντρα του Κιέζα, όμως έμειναν ξανά πίσω στο σκορ πριν το ημίχρονο. Στο 41' ο Ντομένικο Μπεράρντι έπιασε φοβερό σουτ στην κίνηση και έδωσε εκ νέου το προβάδισμα στην ομάδα του.

Glomex Player(eexbs1jkdkewvzn, v-cvqgs07ic3y9)

Το σύνολο του Αλέγκρι προσπάθησε να επιστρέψει στο παιχνίδι και στο 78ο λεπτό βρήκε το 2-2 με το ωραίο τελείωμα του Κιέζα. Τα γκολ του Πιναμόντι (82') ωστόσο, και το αυτογκόλ του Γκάτι (90+5') έβαλαν... ταφόπλακα στα όνειρα της Γιουβέντους, η οποία δεν μπόρεσε ναπάρει κάτι από το παιχνίδι.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα, οι σκόρερ της 5ης αγωνιστικής στη Serie A και η βαθμολογία έχουν ως εξής:

Σαλερνιτάνα-Φροζινόνε 1-1 (52΄ Καμπράλ - 12΄ Ρομανιόλι)

Glomex Player(eexbs1jkdkewvzn, v-cvpo2ejipmep)

Λέτσε-Τζένοα 1-0 (83΄ Ουντίν)

Glomex Player(eexbs1jkdkewvzn, v-cvpqzp0djt15)

Μίλαν-Βερόνα 1-0 (8' Λεάο)

Glomex Player(eexbs1jkdkewvzn, v-cvqenhuiylup)

Σασουόλο-Γιουβέντους 4-2(12΄ Λοριάν, 41΄ Μπεράρντι, 82΄ Πιναμόντι, 90΄+5 αυτ. Γκάτι - 21΄ αυτ. Βίνα, 78΄ Κιέζα)

Glomex Player(eexbs1jkdkewvzn, v-cvqis22jx3vl)

Λάτσιο-Μόντσα 21:45