Premier League, Τσέλσι- Κρίσταλ Πάλας 1-0: Ανάσα για τους Μπλε

Η Τσέλσι τα κατάφερε να κερδίσει μετά 4 σερί ήττες - Νίκη τετράδας στο 89' η Νιουκάστλ

26685909
Τη 12η σερί νίκη της, ανεξαρτήτου έδρας και διοργάνωσης, επί της Κρίσταλ Πάλας πέτυχε σήμερα (15/01) η Τσέλσι με 1-0 κι έμεινε «ζωντανή» στη μάχη για τα ευρωπαϊκά «εισιτήρια».

Η «πληγωμένη» από τραυματισμούς, Τσέλσι, κατάφερε έστω και δύσκολα να πάρει μία μεγάλη νίκη, πρώτη μετά από 4 διαδοχικές ήττες σε όλες τις διοργανώσεις και μόλις 2η στην τελευταία 10άδα αγώνων που έχουν δώσει.

Δείτε ΕΔΩ το γκολ

Ανήμερα της ανακοίνωσης της μεταγραφής του Μικάιλο Μούντρικ, η ομάδα του Πότερ αντέδρασε και με το γκολ του Χάβερτς στο δεύτερο ημίχρονο πήρε το «τρίποντο» που ήθελε πολύ περισσότερο από τη σημερινή της αντίπαλο.

Μετά από δύο διαδοχικά 0-0 (Άρσεναλ και Λιντς), έναν αποκλεισμό-σοκ στο Κύπελλο από τη Σέφιλντ Γουένσντεϊ, η Νιουκάστλ επέστρεψε στις νίκες, με 1-0 επί της Φούλαμ στο «Σεντ Τζέιμς Παρκ».

Η ομάδα του Χόου διατήρησε το αήττητο για 14η συνεχόμενη αγωνιστική (9-5-0) κι «έπιασε» στην 3η θέση την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ (έχει το πλεονέκτημα στην ισοβαθμία) και παραμένει ένα από τα μεγάλα φαβορί για την έξοδο στο Champions League της επόμενης περιόδου.

Το «χρυσό» γκολ των «ανθρακωρύχων» πέτυχε ο Ίσακ στο 89΄, 19 λεπτά μετά την είσοδό του στον αγωνιστικό χώρο!

Τουλάχιστον 40 νεκροί από τη συντριβή αεροσκάφους στο Νεπάλ - Βίντεο από τις τελευταίες στιγμές

O Σούνακ τα βρίσκει σκούρα με Σκωτσέζο δημοσιογράφο που τον σφυροκοπά με την ίδια ερώτηση