Πλήθος κόσμου, σύμφωνα με το thestival, συγκεντρώθηκε έξω από τον Ιερό Ναό της του Θεού Σοφίας.
Μέλη του Ιερού Λόχου και άλλων οργανώσεων ξεκίνησαν από την πλατεία Αγίας Σοφίας και κινήθηκαν προς το τουρκικό προξενείο επί της Αγίου Δημητρίου.
Εκεί άτομα που συμμετείχαν στην πορεία άναψαν πυρσούς και έκαψαν την τουρκική σημαία.
Οι συγκεντρωμένοι φώναξαν συνθήματα, έψαλαν τον Εθνικό Ύμνο και στη συνέχεια επέστρεψαν με πορεία στο σημείο από όπου και ξεκίνησαν, στην πλατεία Αγίας Σοφίας.
Κατά τη διάρκεια αυτών των χρόνων επιβεβαιώνει την ηγετική της θέση στο κλάδο με θετικούς δείκτες ανάπτυξης και πλέον προχωρά στην υλοποίηση ενός ισχυρού πλάνου επενδύσεων
Μέσω του NBG Business Seeds, η Τράπεζα είναι δίπλα στις επιχειρήσεις, σε κάθε βήμα, προσφέροντας όχι μόνο χρηματοδότηση, αλλά και την απαραίτητη υποστήριξη, εργαλεία και δικτύωση.