Κολομβία: Ball-boy πέταξε μπάλα στο γήπεδο και... έσωσε την ομάδα του από το γκολ - Δείτε βίντεο

Απίστευτο σκηνικό στο πρωτάθλημα της Κολομβίας με ball-boy να αποβάλλεται αφού πρώτα γλίτωσε την ομάδα του από ένα βέβαιo γκολ

Colombia
Για την 15η αγωνιστική του πρωταθλήματος Κλαουσούρα της Κολομβίας η Ατλέτικο Χουίλα υποδέχθηκε την Λα Εκουϊδάδ με τις δύο ομάδες να βρίσκονται λίγο πάνω από την επικίνδυνη ζώνη.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν 1-0 στο πρώτο ημίχρονο, αλλά έμειναν με 10 παίκτες στο 73' και οι φιλοξενούμενοι στο 81' έφτασαν στην ισοφάριση...

Μάλιστα στις καθυστερήσεις έφτασαν μια ανάσα από το 1-2, αλλά οι γηπεδούχοι σώθηκαν από το ball-boy που βρίσκονταν πίσω από την εστία τους!

Ο πιτσιρικάς βλέποντας την επικίνδυνη αντεπίθεση πέταξε τη μπάλα που κρατούσε στα χέρια του μέσα στον αγωνιστικό χώρο, μπερδεύοντας τον αντίπαλο επιθετικό κι αναγκάζοντας τον διαιτητή να διακόψει το ματς.

Οι παίκτες της Λα Εκουϊδάδ ήταν έξαλλοι, ο διαιτητής προσπαθούσε να καταλάβει τι έγινε και τελικά απέβαλλε τον μικρό που αρκέστηκε σε ένα... πονηρό χαμόγελο.

Ειδήσεις σήμερα:

Βίντεο: Ντελιβεράς πυροβόλησε 21χρονο YouTuber που του έκανε πλάκα αφού του ζήτησε 3 φορές να σταματήσει

Το πόρισμα για το στέγαστρο Καλατράβα - «Ούτε στο ελάχιστο επιτρεπόμενο η στατική επάρκεια»