Super League 2: «Εξάσφαιρος» ο Εργοτέλης - Έχασε έδαφος ο Λεβαδειακός - Δείτε τα γκολ

Με ένα τρομερό ξέσπασμα στο δεύτερο ημίχρονο, ο Εργοτέλης διέλυσε με 6-0 τη Δόξα Δράμας και εδραιώθηκε στην κορυφή της Super League 2 - Έκανε σεφτέ ο ΟΦΙ, 3-2 τον Καραϊσκάκη - Τα Χανιά κράτησαν τον Λεβαδειακό στο 0-0, με τους Βοιωτούς να απέχουν πλέον τέσσερις βαθμούς από την κορυφή - Ισόπαλοι, δίχως τέρματα Απόλλων Λάρισας με Τρίκαλα

egotelisdramaaa
Προερχόμενος από την σπουδαία εκτός έδρας νίκη με 3-2 επί του Ιωνικού, ο Εργοτέλης συνέχισε τις εξαιρετικές εμφανίσεις και επιβλήθηκε με το εντυπωσιακό 6-0 της Δόξας Δράμας εντός έδρας.

Glomex Player(40599w16ki4e70hs, v-c9r5p69k7lq9-sf)

Το σκορ άνοιξε στο 7ο μόλις λεπτό ο ανεβασμένος Τσέλιος, με όλα τα υπόλοιπα γκολ των Κρητικών να σημειώνονται στο δεύτερο ημίχρονο!

Ο Κόνραντ διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του στο 49’, ενώ ο ο Μανουσάκης σφράγισε τη νίκη με κοντινό σουτ στο 64’.

Ακολούθησαν άλλα τρία τέρματα από τους Πατρινό (72’, 85’) και Μπουρσελή (81’), με τον Εργοτέλη να εδραιώνεται στην κορυφή και να ξεφεύγει στο +5 από τον Λεβαδειακό, με ένα ματς περισσότερο. Η δε Δόξα, παρέμεινε στην 9η θέση της βαθμολογίας, μετρώντας πλέον τρεις συνεχόμενες ήττες.

Σημαντική νίκη -και πρώτη του στην κατηγορία- πήρε και ο έτερος σύλλογος της Κρήτης, ο ΟΦ Ιεράπετρας, που επικράτησε με 3-2 του Καραϊσκάκη στην Άρτα. Οι γηπεδούχοι πήραν κεφάλι στο σκορ με τον Λόβριτς στο 7', όμως δύο εκπληκτικά γκολ των Κούστα (20') και Χιντζίδη (40') ανέτρεψαν τα δεδομένα. Οι Αρτινοί έφεραν το ματς στα ίσα με τον Δούμτσιο στο 53ο λεπτό, ωστόσο ακόμη ένα γκολ του Κούστα στο 65' διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Glomex Player(40599w16ki4e70hs, v-c9r64tx53hgp-sf)

Μετά από δύο συνεχόμενες νίκες, ο Λεβαδειακός κόλλησε στο 0-0 στα Χανιά ενάντια στην τοπική ομάδα και παρότι έφτασε τις πέντε αγωνιστικές δίχως ήττα στην Super League 2, έμεινε ακόμη πιο πίσω από τον πρωτοπόρο, Εργοτέλη, που βρίσκεται στο +4.

Glomex Player(40599w16ki4e70hs, v-c9r796hpicep-sf)

Οι Βοιωτοί είχαν την κατοχή της μπάλας και τις ευκαιρίες ωστόσο δεν κατάφεραν να παραβιάσουν την εστία του Κουτζαβασίλη, με το τελικό αποτέλεσμα να διατηρεί την κρητική ομάδα στο -2 από την 6η θέση της βαθμολογίας.

Την ίδια ώρα, επίσης δίχως τέρματα αναδείχθηκαν ισόπαλοι ο Απόλλων Λάρισας με τα Τρίκαλα. Οι γηπεδούχοι έπιασαν με τον βαθμό τη Δόξα Δράμας στην 9η θέση, ενώ οι Τρικαλινοί από τη μεριά τους έμειναν δίχως νίκη για έβδομη συνεχόμενη αγωνιστική.

Glomex Player(40599w16ki4e70hs, v-c9r7ku9joje1-sf)