Φυγόποινη με δυο καταδίκες για κλοπές συνελήφθη στα Ιωάννινα
Αδειούχος δεν επέστρεψε στη φυλακή
Μάνος Τσαγκαράκης
Ελεύθερη κυκλοφορούσε μια Ελληνίδα, αν και σε βάρος της εκκρεμούσαν δυο καταδικαστικές αποφάσεις για κλοπές που είχε διαπράξει στο Αγρίνιο και τα Ιωάννινα. Στην πόλη της Ηπείρου την εντόπισαν αστυνομικοί της Ασφάλειας και της πέρασαν χειροπέδες, το απόγευμα του Σαββάτου.
Η φυγόποινη οδηγήθηκε στον εισαγγελέα Πρωτοδικών Ιωαννίνων, ο οποίος διέταξε τον εγκλεισμό της σε κατάστημα κράτησης για να εκτίσει τις ποινές φυλάκισης τριών ετών και έξι μηνών στις οποίες καταδικάστηκε με αποφάσεις του Τριμελούς Πλημμελειοδικείου Ιωαννίνων και του Μονομελούς Πλημμελειοδικείου Αγρινίου, αντίστοιχα.
Αδειούχος δεν επέστρεψε στη φυλακή
Εκμεταλλεύτηκε την τακτική άδεια που του είχε χορηγηθεί από τις αγροτικές φυλακές όπου εξέτιε ποινή ένας 41χρονος Έλληνας και έγινε καπνός. Όμως, ο δραπέτης εντοπίστηκε στη Ρόδο από αστυνομικούς του τμήματος Ιαλυσού, συνελήφθη και οδηγήθηκε στον εισαγγελέα Πρωτοδικών Ρόδου, ο οποίος του άσκησε δίωξη για παραβίαση των όρων αδείας και απόδραση και διέταξε την επιστροφή του στο σωφρονιστικό κατάστημα.
Κατά τη διάρκεια αυτών των χρόνων επιβεβαιώνει την ηγετική της θέση στο κλάδο με θετικούς δείκτες ανάπτυξης και πλέον προχωρά στην υλοποίηση ενός ισχυρού πλάνου επενδύσεων
Μέσω του NBG Business Seeds, η Τράπεζα είναι δίπλα στις επιχειρήσεις, σε κάθε βήμα, προσφέροντας όχι μόνο χρηματοδότηση, αλλά και την απαραίτητη υποστήριξη, εργαλεία και δικτύωση.