Super League 2: «Πέρασε» από τα Χανιά ο ΠΑΣ Γιάννινα

Ένα γκολ του Καρτάλη στο δεύτερο ημίχρονο ήταν αρκετό για τον ΠΑΣ Γιάννινα ώστε να περάσει από τα Χανιά (0-1) και να ζευγαρώσει τις νίκες του στο πρωτάθλημα

190118
Ζευγάρωσε τις νίκες του στο πρωτάθλημα ο ΠΑΣ Γιάννινα!

Οι Ηπειρώτες πέρασαν από τα Χανιά (0-1) και πήραν τη δεύτερη φετινή τους νίκη, περνώντας από μία έδρα που θα δυσκολευτούν αρκετές ομάδες φέτος.

Με το πρώτο ημίχρονο να περνάει και να είναι ισορροπημένο, οι παίκτες του ΠΑΣ μπήκαν στο δεύτερο με διάθεση να πιέσουν και κυριάρχησαν στον αγωνιστικό χώρο. Κάπως έτσι, αφού στρίμωξαν τους Χανιώτες, κατάφεραν να βρουν το γκολ στο 59ο λεπτό με ωραίο διαγώνιο σουτ του Καρτάλη (0-1) και να διατηρήσουν το προβάδισμά τους μέχρι το φινάλε.