Ερυθρός Αστέρας - Περιστέρι bwin 73-72: Τον κοίταξε στα μάτια

Το Περιστέρι bwin επέστρεψε στον πόντο από το -14 του τρίτου δεκαλέπτου λίγο πριν τη λήξη της φιλικής αναμέτρησης στο «Νεόφυτος Χανδριώτης» της Κύπρου

5686272
Το Περιστέρι bwin τέθηκε αντιμέτωπο με τον Ερυθρό Αστέρα στην Κύπρο, στην πρώτη μέρα του τουρνουά «Νεόφυτος Χανδριώτης», με τους Σέρβους να παίρνουν οριακή νίκη με 73-72.

Οι παίκτες του Βασίλη Σπανούλη επέστρεψαν από τη διαφορά που είχε εξασφαλίσει ο Αστέρας στο -1 (73-72) δευτερόλεπτα πριν τη λήξη με το σουτ του Μωραΐτη να μην βρίσκει στόχο για την απόλυτη ανατροπή.

Glomex Player(40599w16ki4e70hs, v-cn3vzkedqgx5)

Ο αγώνας
Ο Ερυθρός Αστέρας βρήκε πιο εύκολα τον δρόμο προς το καλάθι στο ξεκίνημα του αγώνα με αποτέλεσμα να βρεθεί στο +10 (17-7) στο 7ο λεπτό από τον Χασάν Μάρτιν. Προτού ο Φρανσίσκο δώσει ενέργεια στο Περιστέρι φέρνοντάς στο στο 17-14 με πέντε πόντους και μία ασίστ.

Glomex Player(40599w16ki4e70hs, v-cn3xhuuvkbw9)

Η συνεργασία Μωραϊτη-Τζούστον μείωσε σε 21-18 στις αρχές του δευτέρου δεκαλέπτου, με τον Αστέρα να διατηρείται μπροστά και να ανεβάζει τη διαφορά (31-18) στη μεγαλύτερη τιμή της στο 15'. Ο Ραντάνοφ που έκλεισε και το πρώτο δεκάλεπτο με buzzer beater, έκανε το 34-28 για το σύνολο του Βασίλη Σπανούλη 2μιση λεπτά πριν το ημίχρονο, το οποίο ολοκληρώθηκε με 38-31.

Glomex Player(40599w16ki4e70hs, v-cn3xd8g15u2p)

Ο Ντόμπριτς ήταν εκείνος που κυρίως ταλαιπωρούσε την άμυνα του Περιστερίου και με την επιστροφή (46-33) και όταν εκείνη συσπειρώθηκε έφερε το ματς ξανά στο -6 με Φρανσίσκο και Μπίλαν (46-40). Ο Μπέντιλ με το "προσωπικό" 8-0 έδωσε αέρα στον Αστέρα (54-40), αλλά το τρίποντο του Μωραΐτη έκανε το 58-48 στο 29' και του Ντέιβις το 59-53 στο 30'.

Glomex Player(40599w16ki4e70hs, v-cn3w7w9u0odl)

Με τον ίδιο τρόπο (δις) ο Ιβάνοβιτς έγραψε το 65-53, με το Περιστέρι να δείχνει και πάλι αντίδραση με Ραντάνοφ, Τζούστον και Φρανσίσκο (68-62) 6 λεπτά πριν το τέλος που έφτασε στο -2 (72-70) από τα χέρια του Κασελάκη. Το 73-72 που διαμορφώθηκε όσο τα δευτερόλεπτα κυλούσαν προς το τέλος, έφεραν τον Μωραΐτη στην περιφέρεια για το σουτ της νίκης, το οποίο όμως δεν βρήκε στόχο και ο Ερυθρός Αστέρας έφυγε με το θετικό αποτέλεσμα.

Τα δεκάλεπτα: 21-16, 38-31, 59-53, 73-72.

Αθώος δήλωσε ο Φουρθιώτης για τις «στημένες» επιθέσεις στο σπίτι του, μίλησε για «σενάριο» των αστυνομικών

Βίντεο: Ο γιος του Μπάιντεν κάνει νεροτσουλήθρα γυμνός και διασκεδάζει με πόρνες

Με μεσολάβηση Αμπράμοβιτς απελευθερώθηκαν οι Βρετανοί αιχμάλωτοι των Ρώσων – Η «βασιλική» πτήση με ιδιωτικό τζετ