Επεισόδιο στο ματς του Τσιτσιπά: «Πάντα σου μιλάει ο πατέρας σου!» διαμαρτυρήθηκε ο Φονίνι

Τι του απάντησε ο Ελληνας τενίστας

tsitsipas_fonini
Να παραπονεθεί στον Στέφανο Τσιτσιπά πήγε ο Φάμπιο Φονίνι στο τέλος του ματς που έχασε με 2-1 σετ από τον Έλληνα πρωταθλητή.

Όταν πήγε να δώσει το χέρι του στον Ιταλό, αυτός πήγε να του κάνει το παράπονό του, με τον Τσιτσιπά να τον σταματά λέγοντας του πως ξέρει τι θέλει να πει και δεν χρειάζεται. Ο Φονίνι τον ρώτησε πώς γίνεται να ξέρει τι θέλει να πει, αναφέροντάς του για τον πατέρα του ότι «πάντα μιλάει ο πατέρας σου και το ξέρεις καλύτερα από μένα», με τον Ελληνα τενίστα να του απαντά: «Πώς μπορώ να τον ακούσω από την άλλη άκρη του court;».

Ο Ιταλός από το δεύτερο σετ που άρχισε να γυρίζει η κατάσταση, διαμαρτυρόταν συνεχώς στον διαιτητή για το γεγονός ότι ο Τσιτσιπάς μιλούσε στη διάρκεια του αγώνα, ενώ ζήτησε να δεχτεί ποινή για coaching από τον πατέρα του, κάτι που δεν έγινε. Γι’ αυτό και πήγε να του διαμαρτυρηθεί. Ο Τσιτσιπάς το είχε αντιληφθεί και δεν ήθελε να του απαντήσει φανερά εκνευρισμένος, ξεκόβοντάς του κάθε κουβέντα γι’ αυτό.
Ο κορυφαίος Έλληνας τενίστας πήρε μεγάλη νίκη επί του Φάμπιο Φονίνι με 2-6, 6-3, 6-4  και τσέκαρε το εισιτήριο για τον τρίτο γύρο του τουρνουά Indian Wells για πρώτη φορά στην καριέρα του

Περιστέρης: Οι ΑΠΕ μειώνουν την ενεργειακή υποτέλεια της Ελλάδας

Χωρίς θρησκείες, χωρίς σύνορα, χωρίς ιδιοκτησία: Το «Imagine» του Τζον Λένον κλείνει τα 50

Το αύριο μας ανήκει: Η αλήθεια βγαίνει στο φως