Ένα τραγούδι γεμάτο ζωή. Μία διαχρονική επιτυχία που αγγίζει ακόμα και στις μέρες μας κάθε γυναικεία ανήσυχη ψυχή.
Αυτό είναι το «Θέλω τα ώπα μου» που θα ακούσουμε απόψε το βράδυ τη Ρούλα Κορομηλά να ερμηνεύει μαζί με τον Μάκη Δελαπόρτα στο «Σπίτι με το MEGA».
Στο συγκεκριμένο σουξέ «συναντιούνται» θηρία της μουσικής και του κινηματογράφου που έδειξαν το μεγαλείο τους στη χρυσή δεκαετία του '60, στην οποία είναι αφιερωμένη η σημερινή εκπομπή. Τη μουσική υπογράφει ο μαέστρος, Γιάννης Σπανός και τους στίχους ο αείμνηστος Αλέκος Σακελλάριος. Οι δυο τους συνεργάστηκαν το 1966 στην ταινία «Όλοι οι άνδρες είναι ίδιοι», όπου η ταλαντούχα Άννα Φόνσου ερμήνευσε το «Θέλω τα ώπα μου». Αυτή ήταν και η πρώτη συνθετική «απόπειρα» του σπουδαίου Γιάννη Σπανού για τον κινηματογράφο. Την ίδια χρονιά, η Δούκισσα, η μεγάλη κυρία του ελληνικού πενταγράμμου ηχογράφησε το τραγούδι, η επιτυχία του οποίου έμελλε να την ακολουθεί σε όλη την καριέρα της.
Στο αποψινό πάρτυ που φέρει τη λάμψη των 60’s θα νιώσουμε για λίγο την ατμόσφαιρα εκείνης της εποχής που συνοδεύει κάθε στιγμή διασκέδασης ακόμα και σήμερα.
Κλείσιμο
Δείτε τη Ρούλα Κορομηλά σε μία πηγαία ερμηνεία που θα ξεσηκώσει τους τηλεθεατές της εκπομπής:
Η MINOAN LINES προσφέρει πλέον καθημερινές προσεγγίσεις από και προς το λιμάνι του Αδάμαντα σε μόλις 3 ώρες και 50 λεπτά, συνδέοντας το νησί απευθείας με τον Πειραιά και το Ηράκλειο Κρήτης.
Κατά τη διάρκεια αυτών των χρόνων επιβεβαιώνει την ηγετική της θέση στο κλάδο με θετικούς δείκτες ανάπτυξης και πλέον προχωρά στην υλοποίηση ενός ισχυρού πλάνου επενδύσεων
Μέσω του NBG Business Seeds, η Τράπεζα είναι δίπλα στις επιχειρήσεις, σε κάθε βήμα, προσφέροντας όχι μόνο χρηματοδότηση, αλλά και την απαραίτητη υποστήριξη, εργαλεία και δικτύωση.