ΗΕλπίδα Νίνου, η σύζυγος του Πέτρου Φιλιππίδη επισκέφτηκε για πρώτη φορά τον ηθοποιό στις φυλακές Τρίπολης. Αυτό ήταν το πρώτο επισκεπτήριο που δέχτηκε ο ηθοποιός μετά την προφυλάκισή του. Σύμφωνα με δημοσίευμα της εφημερίδας Espresso η συνάντηση των δύο συζύγων έγινε σε κλίμα έντονης συναισθηματικής φόρτισης.
Η χορογράφος κάνει ότι μπορεί για να παρηγορήσει τον σύντροφό της. To ίδιο δημοσίευμα θέλει τον Πέτρο Φιλιππίδη να «λύγισε» βλέποντας τη γυναίκα του και αντέδρασε έντονα, όταν ο σωφρονιστικός υπάλληλος τον ενημέρωσε ότι έληξε ο χρόνος του επισκεπτηρίου.
Εξίσου «βράχος» στο πλευρό του είχε σταθεί και στην πρόσφατη απολογία του. Σύμφωνα μάλιστα με όσα είδαν το φως της δημοσιότητας, στο άκουσμα της απόφασης για την προφυλάκισή του, είχε ξεσπάσει σε λυγμούς φωνάζοντας, «Μέχρι τέλους μαζί. Θα πεθάνουμε μαζί».
Κλείσιμο
Τέλος ο Πέτρος Φιλιππίδης φέρεται ότι δήλωσε στον διευθυντή των φυλακών την πρόθεσή του να καταθέσει αίτημα αποφυλάκισης.
Δείτε βίντεο: Πέτρος Φιλιππίδης: Το πρώτο επισκεπτήριο στη φυλακή από τη γυναίκα του
Κατά τη διάρκεια αυτών των χρόνων επιβεβαιώνει την ηγετική της θέση στο κλάδο με θετικούς δείκτες ανάπτυξης και πλέον προχωρά στην υλοποίηση ενός ισχυρού πλάνου επενδύσεων
Μέσω του NBG Business Seeds, η Τράπεζα είναι δίπλα στις επιχειρήσεις, σε κάθε βήμα, προσφέροντας όχι μόνο χρηματοδότηση, αλλά και την απαραίτητη υποστήριξη, εργαλεία και δικτύωση.