Θρήνος για τον 27χρονο που σκοτώθηκε σε τροχαίο στο Πόρτο Ράφτη - «Είχε μόλις αγοράσει το αυτοκίνητό του»
Τραγική φιγούρα ο πατέρας του 27χρονου, ο οποίος έμαθε από τους γιατρούς πως το παιδί του δεν βρίσκεται στη ζωή - Σε σοβαρή κατάσταση η 22χρονη συνοδηγός του αυτοκινήτου
Μια απέραντη θλίψη στην κοινωνία του Μαρκοπούλου έχει σκορπίσει η είδηση του θανάτου του 27χρονου Νίκου, ο οποίος χθες βράδυ άφησε την τελευταία του πνοή στην άσφαλτο μετά απο τροχαίο στην λεωφόρο Πόρτο Ράφτη.
Την ίδια ώρα, αγωνία υπάρχει και για την 22χρονη συνοδηγό του οχήματος η οποία νοσηλεύεται σε σοβαρή κατάσταση στο Νοσοκομείο ΚΑΤ.
Glomex Player(40599w16ki4e70hs, v-d0fbj7wsfr2h)
Κλείσιμο
Τραγική φιγούρα ο πατέρας του 27χρονου οδηγού ο οποίος έμαθε από τους γιατρούς πως το παιδί του δεν βρίσκεται στη ζωή και λέει πως ο Νίκος είχε μόλις αγοράσει το αυτοκίνητο από το οποίο χθες βράδυ ανασύρθηκε νεκρός.
Φωτογραφίες από το σημείο του δυστυχήματος:
«Τώρα το είχε πάρει το αμάξι, καινούριο ήταν. Δεν μου είχε πει αν είχε τρακάρει άλλη φορά ή αν έτρεχε. Εγώ στο Νοσοκομείο πήγα και μου είπαν για τον Νίκο, δεν έχω μιλήσει με την Τροχαία να μάθω πως έγινε. Ήταν το καλύτερο παιδί», αναφέρει ο πατέρας του Νίκου μαζί με τον οποίον είχαν μια εταιρεία με βυτιοφόρα στο Μαρκόπουλο.
Ο 27χρονος Νίκος
Σύμφωνα με πληροφορίες, το αυτοκίνητο του 27χρονου κινούνταν με μεγάλη ταχύτητα προτού καρφωθεί αρχικά σε μια στάση λεωφορείου και στη συνέχεια σε μια κολώνα της ΔΕΗ με αποτέλεσμα να τραυματιστεί θανάσιμα ο οδηγός του.
Όπως έγινε γνωστό, τόσο ο 27χρονος οδηγός όσο και η 22χρονη συνοδηγός δεν φορούσαν ζώνη ασφαλείας.
Για τον απεγκλωβισμό των δύο ατόμων χρειάστηκε η επέμβαση της Πυροσβεστικής Υπηρεσίας που έσπευσε στο σημείο με επτά πυροσβέστες και τρία οχήματα. Οι πυροσβέστες απεγκλώβισαν τον 27χρονο χωρίς τις αισθήσεις και τη γυναίκα σοβαρά τραυματισμένη όπου με ασθενοφόρο του ΕΚΑΒ μεταφέρθηκε στο νοσοκομείο.
Η MINOAN LINES προσφέρει πλέον καθημερινές προσεγγίσεις από και προς το λιμάνι του Αδάμαντα σε μόλις 3 ώρες και 50 λεπτά, συνδέοντας το νησί απευθείας με τον Πειραιά και το Ηράκλειο Κρήτης.
Κατά τη διάρκεια αυτών των χρόνων επιβεβαιώνει την ηγετική της θέση στο κλάδο με θετικούς δείκτες ανάπτυξης και πλέον προχωρά στην υλοποίηση ενός ισχυρού πλάνου επενδύσεων
Μέσω του NBG Business Seeds, η Τράπεζα είναι δίπλα στις επιχειρήσεις, σε κάθε βήμα, προσφέροντας όχι μόνο χρηματοδότηση, αλλά και την απαραίτητη υποστήριξη, εργαλεία και δικτύωση.