Serie A: Γκέλα στη Γένοβα για την Ίντερ... αγκαλιάζει το σκουντέτο η Νάπολι - Δείτε βίντεο

Οι «νερατζούρι»... κόλλησαν στο 0-0 με την Σαμπτόρια... έστειλαν τη Νάπολι στο +15 και επέτρεψαν στις Ρόμα, Αταλάντα και Μίλαν να την ακολουθούν σε απόσταση βολής - Νίκη για την Βερόνα επί της Σαλερνιτάνα

Collage_Maker-14-Feb-2023-12_34-AM
Γκέλα για την Ίντερ στη Γένοβα, δεν μπόρεσε να υπερκεράσει το εμπόδιο της Σαμπντόρια, έμεινε στο μηδέν (0-0) και έχασε την ευκαιρία να ανοίξει την ψαλίδα από Αταλάντα, Ρόμα και Μίλαν. Παράλληλα, βρέθηκε στο -15 από την κορυφή της Serie A. Στον αντίποδα, οι Γενοβέζοι είναι στο -8 από τη γραμμή παραμονής.

Οι φιλοξενούμενοι ήταν καλύτεροι στο α΄μέρoς, είχαν τον έλεγχο, πίεσαν και δημιούργησαν 13 τελικές προσπάθειες, ωστόσο ούτε μια δεν κατέληξε στα δίχτυα. Λουκάκου, Μχιταριάν, Λαουτάρο, Τσαλχάνογλου, είχαν καλές στιγμές, όμως δεν κατάφεραν να σκοράρουν. Οι Νερατζούρι πίεσαν και στην επανάληψη για το γκολ, όμως δεν είχαν καθαρό μυαλό στην τελική προσπάθεια. Μάλιστα, στις καθυστερήσεις έχασαν μεγάλη ευκαιρία, όμως ο Αουντέρο βρήκε όσο έπρεπε τη μπάλα στο δυνατό σουτ του Ατσέρμπι για να τη στείλει στο δοκάρι.

Glomex Player(eexbs1jkdkewvzn, v-cqhs76ohdhxl)

Νωρίτερα, η Βερόνα πήρε σπουδαία νίκη με 1-0 επί της Σαλερνιτάνα χάρη στο γκολ του Ενγκόγκ στο 34’! Μάλιστα, αυτό το τρίποντο ανέβασε τους γηπεδούχους στους 17 βαθμούς, στο -2 από τη σωτηρία και στο -4 από τους φιλοξενούμενους που… μπλέκουν.

Glomex Player(eexbs1jkdkewvzn, v-cqhs5hh88w8x)