ΕΠΣ Κιλκίς: Σε ποδοσφαιρικό παιχνίδι χάθηκαν επτά σερί πέναλτι και άφησαν αντίπαλο να σκοράρει

Στον ημιτελικό της Α1 της ΕΠΣ Κιλκίς και στον αγώνα του Απόλλωνα Ευρωπού με το Πολύκαστρο, οι παίκτες της δεύτερης ομάδας τήρησαν το fair play και επέτρεψαν σε αντίπαλό τους να βάλει γκολ - Στο παιχνίδι χάθηκαν επτά σερί πέναλτι!

eps_kilkis
Συμβαίνουν και αυτά στο ελληνικό ποδόσφαιρο.

Σε αγώνα της Α1 της ΕΠΣ Κιλκίς και μάλιστα σε ημιτελικό (17/4)  ανάμεσα στο Πολύκαστρο και τον Απόλλωνα Ευρώπου οι παίκτες της πρώτης ομάδας τήρησαν το fair play και επέτρεψαν σε αντίπαλο τους να σκοράρει! Στο παιχνίδι όλα κρίθηκαν στα πέναλτι. Εκεί μετά από 6 εύστοχα συνέβη το φοβερό να χαθούν 7 πέναλτι στη σειρά!

Το Πολύκαστρο άνοιξε το σκορ στα 33 δευτερόλεπτα αλλά το γκολ προκάλεσε αντιδράσεις. Γιατί;

Οι παίκτες της αντίπαλης ομάδας διαμαρτυρήθηκαν γιατί την ώρα που η μπάλα κατέληγε στα δίχτυα, υπήρξε πεσμένος στον αγωνιστικό χώρο παίκτης του Πολυκάστρου, με τον γκολκίπερ του Απόλλωνα να βρίσκεται από πάνω του.

Ο σκόρερ δεν το κατάλαβε και μετά από λίγα λεπτά το Πολύκαστρο αποφάσισε να επιτρέψει στον Απόλλωνα να σκοράρει! Τελικά, οι δύο ομάδες αναδείχθηκαν ισόπαλες 2-2 μετά από τα 90' και την παράταση και ο Απόλλων Ευρωπού κατάφερε να επικρατήσει με 4-3 στα πέναλτι.

Έτσι θα παίξει στον τελικό τον πλέι οφ με τον ΠΑΟΚ Κρηστώνης, με τον πρωταθλητή να παίρνει το εισιτήριο για τα μπαράζ ανόδου στη Γ΄ Εθνική.

Ένας «άλλος» Μακρόν: Ποζάρει γελαστός με ανοιχτό πουκάμισο που αποκαλύπτει το δασύτριχο στήθος του

Άσυλο ζήτησαν οι δυο Τούρκοι που έπεσαν με ανεμόπτερο στην Κάρυστο

Εμμανουήλ σε Σοφιάνα: «Ο Άρης έχει κορίτσι και ετοιμάζεται να παντρευτεί» - Η αντίδραση της Μαρίας Αντωνά