Ο Ρόναλντο ξεπέρασε τα 800 γκολ στην καριέρα του - Δείτε βίντεο

Ο Πορτογάλος άσος της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ συνεχίζει και γράφει ιστορία -  Σημείωσε δυο γκολ στη νίκη των «κόκκινων διαβόλων» επί της Άρσεναλ και έφτασε τα 801 στην καριέρα του

cr7
Σημαδιακό γκολ από τον Κριστιάνο Ρονάλντο, που έγραψε το 2-1 στο 52' του ματς της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ με την Άρσεναλ.

Ο Πορτογάλος επιθετικός έφτασε τα 800 τέρματα στην καριέρα του σε 1.095 αγώνες συνολικά, ενώ σε επίπεδο συλλόγων μετράει 685 γκολ!

Glomex Player(40599w16ki4e70hs, v-cg54ysbcxyvl-se)

Ο Πορτογάλος σούπερ σταρ έχει πετύχει 115 γκολ με την εθνική Πορτογαλίας, ενώ με τη Γιουνάιτεντ έχει σκοράρει 129 φορές. Με τη Ρεάλ σημείωσε 450 γκολ, ακολουθεί η Γιουβέντους πρόσθεσε 101 γκολ. Με τη Σπόρτινγκ, την πρώτη ομάδα της καριέρας του, σημείωσε πέντε γκολ.

cr7_234310

Λίγο αργότερα και συγκεκριμένα στο 70ο λεπτό και ενώ το σκορ ήταν στο 2-2, ο CR7 είπε να ξεπεράσει το 800 και με πέναλτι έγραψε το 801 χαρίζοντας παράλληλα και τη νίκη στην ομάδα του.

Glomex Player(40599w16ki4e70hs, v-cg55esvnazuh-se)

Η Μαίρη Συνατσάκη απαντά με εξώδικο στον Κώστα Τσουρό - «Δεν χρωστάω συγγνώμη σε κανέναν»

Παράταση της χρήσης μάσκας σε όλα τα μέσα μαζικής μεταφοράς μέχρι το Μάρτιο θα ανακοινώσει ο Μπάιντεν