ΠΑΟΚ-Φερέιρα: «Ότι και αν πω θα ακουστεί σαν δικαιολογία» (βίντεο)

Ο Πορτογάλος τεχνικός της ομάδας της Θεσσαλονίκης, Αμπέλ Φερέιρα, ήταν φανερά απογοητευμένος μετά την ήττα του ΠΑΟΚ και τον αποκλεισμό από την Κράσνονταρ και δεν είχε λόγια να δικαιολογήσει την ήττα

φερειρα
Ο ΠΑΟΚ είχε μια μοναδική ευκαιρία να βρεθεί για πρώτη φορά στην ιστορία του στη φάση των ομίλων του Champions League, όπως την σπατάλησε γνωρίζοντας την ήττα με 2-1 στην Τούμπα από την Κράσνονταρ, η οποία σε συνδυασμό με τη νίκη της με το ίδιο σκορ και στη Ρωσία πήρε το εισιτήριο για την κλήρωση της Πέμπτης (1/10/202--18:00).

Ο προπονητή του «δικέφαλου του βορρά», Άμπελ Φερέιρα,  εμφανώς απογοητευμένος δήλωσε οτι ήταν άδικο που δεν πέρασε η ομάδα του με το παιχνίδι να κρίνεται στις λεπτομέρειες,

«Οι λεπτομέρειες έκριναν τον αγώνα. Ήταν ένα ισορροπημένο παιχνίδι και πάλι. Η Κράσνονταρ είχε την τύχη με το μέρος της. Τώρα ό,τι κι αν πω εγώ θα ακουστεί σαν δικαιολογία. Μας λυπεί πολύ το αποτέλεσμα. Στο 1-1 θα μπορούσαμε να διαχειριστούμε με περισσότερη ψυχραιμία το παιχνίδι, αλλά δεχτήκαμε το δεύτερο γκολ κι εκεί τελείωσαν όλα», τόνισε ο Πορτογάλος τεχνικός στην COSMOTE TV.