Tο πρόγραμμα της τηλεόρασης - Προτάσεις - Αθλητικές μεταδόσεις

tv_programm

Οι αθλητικές μεταδόσεις - Οι πρεμιέρες του Netflix - Όλο το πρόγραμμα των καναλιών για σήμερα

Οι τηλεοπτικές προτάσεις της ημέρας

TO ΧΡΟΝΙΚΟ ΤΗΣ ΝΑΡΝΙΑ: Ο ΤΑΞΙΔΙΩΤΗΣ ΤΗΣ ΑΥΓΗΣ
STAR, 21.00
Τα γεγονότα της ταινίας λαμβάνουν χώρα περίπου 3 "ναρνιακά" χρόνια μετά τα όσα συνέβησαν στο δεύτερο φιλμ, "Το Χρονικό της Νάρνια: Ο Πρίγκηπας Κάσπιαν". Ενώ τα δύο μεγαλύτερα αδέλφια της οικογένειας Πέβενσι βρίσκονται μακριά, τα μικρότερα, η Λούσι και ο Έντμουντ, επισκέπτονται, χωρίς τη θέλησή τους, έναν συγγενή τους, που μένει κοντά στο Κέμπριτζ. Η μεγαλύτερη πρόκληση γι' αυτούς είναι να τα βγάλουν πέρα με τον ενοχλητικό ξάδελφό τους, Γιουστέις. Ανακαλύπτουν έναν πίνακα ενός μεγαλειώδους πλοίου, του Ταξιδιώτη της Αυγής. Ο πίνακας ξαφνικά παίρνει σάρκα και οστά, πλημμυρίζοντας το δωμάτιο και καλύπτοντας με νερό τα παιδιά, προτού τα μεταφέρει στην Ανατολική Θάλασσα της Νάρνια, όπου σώζονται από τον πρίγκιπα Κάσπιαν και το πλήρωμα του πλοίου, που απεικονίζεται στον πίνακα. Τα τρία παιδιά σύντομα μαθαίνουν την αιτία του ταξιδιού του Κάσπιαν στα ανατολικά: εκπληρώνει έναν όρκο για να βρει τους επτά χαμένους άρχοντες του Τελμάρ, τους καλύτερους φίλους του δολοφονημένου πατέρα του. Η αποστολή των ταξιδιωτών είναι ριψοκίνδυνη. Έχουν να  αντιμετωπίσουν αγριεμένες θάλασσες και ένα τεράστιο θαλάσσιο ερπετό, μεταξύ άλλων κινδύνων. Το κουράγιο και οι πεποιθήσεις τους δοκιμάζονται σε ένα ταξίδι της μοίρας, που τους οδηγεί στις άκρες του κόσμου. Είναι μια αποστολή από την έκβαση της οποίας εξαρτάται η τύχη ολόκληρης της Νάρνια…

Orange is the New Black Κ6
COSMOTE CINEMA 4HD 00:00
Η γυναικεία φυλακή του Λίτσφιλντ ανοίγει τις πύλες της για 6η σεζόν. Νέα δεδομένα, απρόσμενες συμμαχίες και επικίνδυνα ψέματα φέρνουν τις κρατούμενες αντιμέτωπες με τις αναπόφευκτες συνέπειες των πράξεών τους... Τέιλορ Σίλινγκ, Ντανιέλ Μπρουκς, Λόρα Πρέπον



Οι αθλητικές μεταδόσεις της ημέρας

03:00
FOX
BIG3 BASKETBALL 2018
         
10:55
Eurosport 2
Ευρωπαϊκό τουρνουά
Σνούκερ
         
12:50
COSMOTE SPORT 5 HD
Formula 1: Ουγγαρία
3ες ελεύθερες δοκιμές
         
13:00
Eurosport 1
20ο ΕΤΑΠ
Ο Γύρος της Γαλλίας
         
13:00
COSMOTE SPORT 6 HD
ATP 500
German Tennis Championships, ημιτελικά

14:35
Novasports 1HD
Ασρεναλ - Παρί Σεν Ζερμέν
International Champions Cup   

15:50
COSMOTE SPORT 5 HD
Formula 1: Ουγγαρία
Κατατακτήριες δοκιμές
         
16:00
COSMOTE SPORT 6 HD
ATP 500
German Tennis Championships, ημιτελικά
         
16:30
COSMOTE SPORT 2 HD
Ζιρόνα - Κεράλα Μπλάστερς
Φιλικό - LaLiga World Challenge
         
19:15
Eurosport 1
GLOBAL CHAMPIONS TOUR
Ιππασία

19:22
COSMOTE SPORT 7 HD
All Star Game
WNBA
         
20:05
Novasports 2HD
Μπενφίκα - Γιουβέντους
International Champions Cup

20:30
Ντε Χάαγκ - Παναθηναϊκός
Φιλικό

21:05
Novasports 1HD
Τσέλσι - Ιντερ
International Champions Cup
       
23:30
COSMOTE SPORT 5 HD
Ντίλιαν Γουάιτ-Τζόζεφ Πάρκερ
WBC Silver Heavyweight Championship

23:55
Novasports 1HD
Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ - Λίβερπουλ
International Champions Cup



ΠΡΩΤΟΤΥΠΕΣ ΣΕΙΡΕΣ ΤΟΥ NETFLIX

ORANGE IS THE NEW BLACK
Σεζόν 5

ΕΛ ΤΣΑΠΟ (EL CHAPO)
Σεζόν 3
Προσεχώς

ΕΝΤΥΠΩΣΙΑΚΟΙ ΕΣΩΤΕΡΙΚΟΙ ΧΩΡΟΙ (AMAZING INTERIORS)
Σεζόν 2

ΠΕΡΝΑΜΕ... ΖΑΧΑΡΗ! (SUGAR RUSH)

ΠΡΩΤΟΤΥΠΕΣ ΤΑΙΝΙΕΣ ΤΟΥ NETFLIX

ΕΤΣΙ ΤΕΛΕΙΩΝΟΥΝ ΟΛΑ (HOW IT ENDS)

Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΤΗΣ ΧΡΟΝΙΑΣ (FATHER OF THE YEAR)

ΠΡΩΤΟΤΥΠΑ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ ΤΟΥ NETFLIX

ΒΑΡΩΝΟΙ ΝΑΡΚΩΤΙΚΩΝ (DRUG LORDS)
Σεζόν 2


ΚΙΝΟΥΜΕΝΑ ΣΧΕΔΙΑ & ΠΑΙΔΙΚΕΣ ΣΕΙΡΕΣ ΤΟΥ NETFLIX

ΟΙ ΕΠΙΚΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΤΟΥ ΚΑΠΕΤΑΝ ΒΡΑΚΑ (THE EPIC TALES OF CAPTAIN UNDERPANTS)

ΛΟΥΝΑ ΠΕΤΟΥΝΙΑ: ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΣΤΗΝ ΑΜΕΖΙΑ (LUNA PETUNIA: RETURN TO AMAZIA)
Σεζόν 2


ΕΒΔΟΜΑΔΙΑΙΑ ΕΠΕΙΣΟΔΙΑ ΤΟΥ NETFLIX

SUITS

Σεζόν 6

ΒΡΑΒΕΥΜΕΝΟ ΜΕ ΟΣΚΑΡ

ΕΜΠΟΔΙΑ (FENCES)


Αναλυτικά το πρόγραμμα των καναλιών:




06:40     Σαν σήμερα τον 20ο αιώνα
07:00     Μαζί το Σαββατοκύριακο
10:00     Σαν σήμερα τον 20ο αιώνα
10:15     Αιγαίο Νυν και Αεί - κύκλος 1
10:50     Τα μυστικά του απόλυτου γαλάζιου  
11:30     Πρόβα Γάμου  
12:00     ΕΡΤ Ειδήσεις - Αθλητικά - Καιρός
12:30     My Hottest Year on Earth
13:30     Ραγδαίος αφανισμός
15:00     ΕΡΤ Ειδήσεις - Αθλητικά - Καιρός
16:00     Password Password
17:00     28 φορές Ευρώπη - κύκλος 1 Νοσταλγώντας τη Σίσι
18:00     Amsterdam, London, New York: The Magnificent Three
19:00     Στους Ήχους του Μπιγκ Μπεν
19:50     Η μηχανή του χρόνου Η εποχή των Κοτζαμπάσηδων
20:55     Κεντρικό Δελτίο Ειδήσεων - Αθλητικά - Καιρός
22:00     Indian Summers
22:50     Indian Summers
23:45     Η τελευταία παραλία
01:50     Η μηχανή του χρόνου Η εποχή των Κοτζαμπάσηδων
02:45     Amsterdam, London, New York: The Magnificent Three
03:40     Indian Summers
04:30     Indian Summers
05:15     28 φορές Ευρώπη - κύκλος 1 Νοσταλγώντας τη Σίσι





06:00     Κεντρική Αγορά: Γεύσεις της πόλης Κ3 Ελσίνκι
07:10     Pajanimals  
07:20     Pajanimals  
07:30     Γουίσπερ
07:35     Γουίσπερ
07:40     Γουίσπερ
07:50     Γουίσπερ
08:05     Νιλς Χόλγκερσον
08:15     Νιλς Χόλγκερσον
08:25     Πάφιν Ροκ
08:30     Πάφιν Ροκ
08:35     Πάφιν Ροκ
08:40     Πάφιν Ροκ
08:50     Ολίβια  
09:05     Ολίβια  
09:15     Κυνηγοί δράκων  
09:45     Ο Λούκι Λουκ σε Νέες Περιπέτειες  
10:00     Οι περιπέτειες του Τεν Τεν
10:25     Ο Μικρός Πρίγκιπας Κ3
10:55     Μόμπι Ντικ  
11:20     Η όαση του Όσκαρ
11:35     Η όαση του Όσκαρ
11:45     Η όαση του Όσκαρ
12:00     Το μικρό σπίτι στο λιβάδι Κ2
13:00     Το μικρό σπίτι στο λιβάδι Κ2
14:00     Το παιδί και η αλεπού
15:30     Selfie
16:30     Άνιμερτ  
17:00     Close Up Γιάννης Καστρίτσης: Ο άνθρωπος και ο ίσκιος του.
18:00     Συναυλία της Εθνικής Συμφωνικής Ορχήστρας της ΕΡΤ
19:30     Άσπρο - Μαύρο: Οι Ταινίες Μικρού Μήκους του Μπάστερ Κίτον
20:00     Ντετέκτιβ Μέρντοχ - κύκλος 8
21:00     Ο βασιλιάς
23:30     Μετά τον Εσκομπάρ: Κωδικό όνομα JJ
00:25     Μετά τον Εσκομπάρ: Κωδικό όνομα JJ
01:25     Μετά τον Εσκομπάρ: Κωδικό όνομα JJ
02:20     Μετά τον Εσκομπάρ: Κωδικό όνομα JJ
03:15     Ντετέκτιβ Μέρντοχ - κύκλος 8
04:00     Close Up Γιάννης Καστρίτσης: Ο άνθρωπος και ο ίσκιος του.
04:30     Άνιμερτ



  

06:00     Πάτερ ημών
07:00     Ελλάς το μεγαλείο σου
08:00     Ιδιαιτέρα για κλάματα
09:00     Θα βρεις τον δάσκαλό σου - 2ος κύκλος
10:00     Φίλα το βάτραχό σου
11:00     Λίτσα.com - 1ος κύκλος
12:00     My Way
13:00     Ant1 news
13:45     Ο Κλέαρχος, η Μαρίνα και ο κοντός
15:45     Με το δεξί - 2ος κύκλος Ειδική αποστολή στην Ηλεία
16:45     Πλάκα κάνεις
17:45     ΑΝΤ1 News - Δελτίο στη Νοηματική Γλώσσα
18:00     Ο κύριος πρόεδρος
20:00     Ant1 news
21:00     Η κόμισσα της Κέρκυρας
22:45     Το ταίρι ξέρει
01:30     Top five
03:15     VICE Specials Κ6 VICE Specials
04:15     Το καφέ της Χαράς
05:15     Έρωτας - κύκλος 1 Έρωτας




06:50     Κρις κρος
07:50     Η απλή μέθοδος των τριών
08:40     Ο κακός βεζίρης
09:20     Μπουκιά και συχώριο
10:10     Πολυθρόνα για τρεις
10:50     Οι αταίριαστοι
12:10     Τηλεμπόρα
13:00     Εμείς και εμείς
14:20     Οι Βασιλιάδες
14:50     Οι Βασιλιάδες
15:30     Οι Βασιλιάδες
16:10     Ταξιδεύοντας
17:10     Είσαι το ταίρι μου
17:55     Είσαι το ταίρι μου
18:40     Μ και Μ - κύκλος 1
19:30     Το κόκκινο δωμάτιο
20:20     Το κόκκινο δωμάτιο
21:10     7 θανάσιμες πεθερές
23:20     Safe sex
00:00     Κάψε το σενάριο
01:00     Απίστευτα κι όμως ελληνικά
02:00     Πάλι από την αρχή
03:10     Παλίρροια
03:50     Ο επισκέπτης της ομίχλης
04:30     Ξενοδοχείο αμόρε
05:30     Φιλοδοξίες
05:50     Βέρα στο δεξί




06:15     The Land Before Time
06:45     Dinotrux
07:15     Μπομπ ο μάστορας
07:45     Timmy Time
08:15     Τομ και Τζέρι
08:40     Πέππα: Το γουρουνάκι
09:00     Ben and Holly
09:30     Μπόμπι και Μπιλ
10:00     Baby Looney Tunes
10:30     Σον, το πρόβατο
10:50     Garfield
11:20     Μπάρμπι: Η πριγκίπισσα του μαγικού νησιού
12:00     BEN 10
12:30     Scooby-Doo! Mystery Incorporated
13:00     Γούντι ο τρυποκάρυδος
13:30     Tom and Jerry Show
14:00     Ηρακλής
15:00     STAR News
15:30     Τα φιλαράκια - 8ος κύκλος
16:00     Τα φιλαράκια - 8ος κύκλος
16:30     Modern Family - 1ος κύκλος
17:00     Modern Family - 1ος κύκλος
17:30     Ειδήσεις στη Νοηματική Γλώσσα
17:45     30 Rock - 1ος κύκλος
18:15     30 Rock - 1ος κύκλος
18:45     Money Drop
19:55     STAR News
21:00     Το χρονικό της Νάρνια: Ο ταξιδιώτης της αυγής
23:30     Ο πρίγκιπας και εγώ 3: Μήνας του μέλιτος για βασιλιάδες
01:45     Κάν΄ το όπως οι άλλες
03:30     Covert affairs Covert affairs - 3ος κύκλος
04:30     Psych - 4ος Κύκλος
05:30     Traction





06:30     TV Mall
07:00     Η μικρή γοργόνα
07:30     Οι φίλοι μου Τίγρης και Γουίνι
08:00     Πήρα κόκκινα γυαλιά
09:00     Μυστικά και Λάθη - κύκλος 1
10:00     Μου το κρατάς μανιάτικο
11:00     Πες μου Ναι - κύκλος 1
12:00     Όλα στην ταράτσα - 1ος κύκλος
13:00     Ειδήσεις
14:00     60 λεπτά Ελλάδα
15:50     Ράκος Νο 14... και πρώτος μπουνάκιας
17:50     Δελτίο ειδήσεων στη νοηματική γλώσσα
18:00     Μην Αρχίζεις τη Μουρμούρα Κ1
19:00     Κεντρικό δελτίο ειδήσεων
20:00     Νότα Μία Βραδιάτικα
21:30     Ο άνθρωπος που γύρισε από τη ζεστή
23:30     Ερασιτέχνης ζιγκολό
01:30     Χόμπιτ 2: Η ερημιά του Νοσφιστή
04:40     Θυρίδα Τηλεπώλησης
05:00     Εικόνες
05:50     Οδός Παραδείσου 7  





06:00     Καλημέρα με τον Γιώργο Αυτιά
10:00     Σαββατοκύριακο με δράση
11:30     Eco news
12:00     Μεγάλοι Έλληνες
13:00     Ιστορίες
14:00     Οι ειδήσεις του ΣΚΑΪ
14:45     Dot.com
16:00     It's Your Life
17:00     Δελτίο στη Νοηματική
17:15     Ο λόγος του βασιλιά
19:45     Τα νέα του ΣΚΑΪ
21:00     Ποδόσφαιρο: Παναθηναϊκός - Ντεν Χάαγκ
23:00     Στην Υγειά μας ρε Παιδιά
01:45     Χωρίς αναστολές
04:15     It's Your Life
05:15     Σαββατοκύριακο με δράση






06:00     Close Up
06:30     Close Up
07:00     Όλα καλά
08:00     Τρικυμία
09:00     Η αγορά σήμερα
11:00     Η αγορά σήμερα
12:00     Μπρούσκο
13:30     Vivere
14:00     Όλα καλά
15:00     Η αγορά σήμερα
18:30     Ζευγάρια
19:15     Τρικυμία
20:00     Μπρούσκο
22:00     Κλήρωση ΛΟΤΤΟ
22:10     Έρωτας κλέφτης
23:00     Μαύρος ωκεανός
00:00     Close Up
00:30     Η αγορά σήμερα
02:30     Mayday
03:30     Έρωτας κλέφτης
04:30     Μαύρος ωκεανός




06:10    Off Camera (Ε)
07:00    Από Νωρίς
09:15    Style Rules
10:00    Παιδιά Από Σπίτι
13:20    E News
13:40    Αποκαλυπτικά
17:00    E News Στη Νοηματική
17:15    Ο Άνθρωπος Που Γύρισε Από Τα Πιάτα
19:00    Live News Weekend
20:00    Συμμορία Εραστών
22:00    Αλέξανδρος (Alexander)
00:00    Cartels: Killing Salazar
01:30    Τρομοκρατική Επίθεση (Taj Mahal)
01:45    Criminal Minds - 1ος Κύκλος
02:00    Off Camera (Ε)
02:45    Splash (Ε)
03:00    Παιδιά Από Σπίτι (Ε)
03:15    Παιδιά Από Σπίτι (Ε)





06:00    BALKAN EXPRESS
07:00    Ο ΦΑΡΟΣ-Α΄ΤΗΛΕΟΠΤΙΚΗ ΜΕΤΑΔΟΣΗ
07:45    ΤΟ ΝΗΣΙ ΤΩΝ ΓΑΪΔΟΥΡΙΩΝ
08:45    Η JULIA FISCHER ΣΤΟ ΚΟΝΤΣΕΡΤΟ ΓΙΑ ΒΙΟΛΙ ΤΟΥ ΜΑΡΤΙΝΟΥ
10:30    ΟΙ ΜΕΓΑΛΕΣ ΕΠΟΧΕΣ ΤΗΣ ΚΛΑΣΙΚΗΣ ΜΟΥΣΙΚΗΣ
11:30    ΚΥΡΙΑΚΗ ΣΤΟ ΧΩΡΙΟ
13:00    ΕΙΔΗΣΕΙΣ
13:30    ΚΑΘΕ ΤΟΠΟΣ ΚΑΙ ΤΡΑΓΟΥΔΙ
14:30    ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΗ ΓΙΟΡΤΗ-Α’ ΤΗΛΕΟΠΤΙΚΗ ΜΕΤΑΔΟΣΗ
15:00    ΠΡΑΣΙΝΗ ΖΩΗ ΣΤΗΝ ΠΟΛΗ-Α’ ΤΗΛΕΟΠΤΙΚΗ ΜΕΤΑΔΟΣΗ
15:30    ΑΓΡΙΑ ΕΛΛΑΔΑ
16:30    ΑΛΤΕΡΝΑΤΙΒΑ
17:30    ΔΙΑΛΟΓΟΣ
18:00    ΕΝΑΛΛΑΚΤΙΚΑ ΑRΤΟΠΟΙΗΜΑΤΑ
18:45    ΕΙΔΗΣΕΙΣ
19:00    ΕΙΔΗΣΕΙΣ
19:15    ΑΓΩΝΑΣ ΠΟΛΟ ΑΝΔΡΩΝ:ΕΛΛΑΔΑ- ΜΑΥΡΟΒΟΥΝΙΟ
19:30    ΜΙΑ ΤΑΙΝΙΑ, ΜΙΑ ΕΠΟΧΗ
20:30    ΣΥΓΧΡΟΝΟΙ ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΟΙ ΜΟΥΣΙΚΟΙ
21:30    ΑΠΟ ΣΤΟΜΑ ΣΕ ΣΤΟΜΑ-Α’ ΤΗΛΕΟΠΤΙΚΗ ΜΕΤΑΔΟΣΗ
23:15    ΕΥΡΩΠΑΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΟΛΟ : ΤΕΛΙΚΟΣ ΑΝΔΡΩΝ
01:00    ΠΡΑΣΙΝΗ ΖΩΗ ΣΤΗΝ ΠΟΛΗ-Α’ ΤΗΛΕΟΠΤΙΚΗ ΜΕΤΑΔΟΣΗ
01:30    ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΗ ΓΙΟΡΤΗ-Α’ ΤΗΛΕΟΠΤΙΚΗ ΜΕΤΑΔΟΣΗ
02:00    ΣΥΓΧΡΟΝΟΙ ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΟΙ ΜΟΥΣΙΚΟΙ
03:00    Ο ΦΑΡΟΣ
04:00    Ο ΦΑΡΟΣ
05:00    ΚΑΘΕ ΤΟΠΟΣ ΚΑΙ ΤΡΑΓΟΥΔΙ
06:00    ΕΝΑΛΛΑΚΤΙΚΑ ΑRΤΟΠΟΙΗΜΑΤΑ




06:30     Drake and Josh
07:00     Big time rush
07:30     Kid e Cats
08:00     Η Κίβα Μπορεί
08:30     Team Umizoomi
09:00     Paw patrol
09:30     Ο Μπλέιζ και οι φιλοι του
10:00     Rusty Rivets
10:30     Ντόρα η μικρη εξερευνητρια
11:00     Σίμερ και Σάιν
11:30     Kuu Kuu Harajuku
12:00     Lego friends
12:30     Τα Μυστικά της Αβύσσου
13:00     Μπομπ ο Σφουγγαράκης
13:30     Winx Club
14:00     Regal Academy
14:30     Τα μυστικά της φάρμας
15:00     Μπάνσεν το Τέρας
15:30     Ομάδα Ιπποτών
16:00     Hunter Street
16:30     Χένρι ο επικίνδυνος
17:00     Ένα σχολείο πολύ ροκ
17:30     The Mojicons
18:00     Μπομπ ο Σφουγγαράκης
18:30     Ο Μπλέιζ και οι φιλοι του
19:00     Paw patrol
19:30     Ο Αλβιννν!!! και η παρέα του
20:00     100 Πράγματα να κάνεις πριν το Λύκειο
21:30     Οι περιπέτειες του Μικρού Επικίνδυνου
22:00     Χελωνονιντζάκια
22:30     Χελωνονιντζάκια
23:00     Ένα σχολείο πολύ ροκ
23:30     Hunter Street
00:00     Drake and Josh
00:30     Drake and Josh
05:35     The troop
06:00     Drake and Josh




09:00     Κάμερα Ζιζάνιο
10:00     Κάρτα Μέλους / Διαβουλεύσεις
11:30     Έλληνες αειναύτες - κύκλος 1 Γρηγόρης Καλλιμανόπουλος
12:00     Βουλή επί 7
13:30     Καινοτομία  
14:00     Χάριν Ευφωνίας
15:00     Μαγικός φανός
15:30     Αστικό τοπίο Κ2
16:00     Θεατροσκόπιο
16:30     Χορός
18:00     Ο λόγος της γραφής
00:00     Η συναυλία του Σαββάτου
03:00     Επανάληψη προγράμματος




ΣΧΟΛΙΑ

ΠΡΟΣΘΗΚΗ ΣΧΟΛΙΟΥ
Απομένουν χαρακτήρες
* Υποχρεωτικά πεδία

Δείτε Επίσης

kifisia-egklima

Η ανάρτησή της λίγες ημέρες πριν την γαζώσουν με 15 σφαίρες - Είχε ξαναγίνει απόπειρα εναντίον της το 2011 - Στο «πλούσιο» παρελθόν της με συμβόλαια θανάτου και στις σχέσεις της με ένα από τα κορυφαία ονόματα της νύχτας εστιάζουν τις έρευνες οι αξιωματικοί της ΕΛ.ΑΣ.

ouranos-thalassa

Οι άνεμοι θα πνέουν στο Αιγαίο από βόρειες διευθύνσεις μέτριοι έως ισχυροί 5-6 μποφόρ και τοπικά στο Κεντρικό και Βόρειο Αιγαίο σχεδόν θυελλώδεις 7 μποφόρ