Basketball Champions League, Περιστέρι bwin-Χάποελ Ιερουσαλήμ 75-77: Λύγισε στο φινάλε της παράτασης

Σε μια ματσάρα που κρίθηκε στην παράταση, η Χάποελ Ιερουσαλήμ επικράτησε με 77-75 του Περιστερίου Bwin χάρη σε μεγάλο τρίποντο του Σμιθ και μπήκε με το δεξί στη φάση των 16 του BCL

6093795
Θρίλερ είχαμε στην πρεμιέρα της φάσης του 16 του BCL στο κλειστό Ανδρέας Παπανδρέου. Τελικά το Περιστέρι Bwin ηττήθηκε στην παράταση με 77-75, αφού ο Σμιθ σκόραρε για τρεις, 2 δευτερόλεπτα πριν τη λήξη του ματς.

Glomex Player(eexbs1jkdkewvzn, v-cyn7eejwhrwp)

Για την ομάδα του Καντζούρη ο Σμιθ είχε 22 πόντους με 6 ασίστ, ενώ στον αντίποδα ο Ντάνγκουμπιτς μέτρησε 13 πόντους, όσους ο Χαντς και ο Γουίλιαμς, ενώ ο Τόμπσον είχε 16 με 8 ριμπάουντ. Διπλός Ράγκλαντ με 10 πόντους και 12 ασίστ.

To Περιστέρι Bwin μπήκε εξαιρετικά στο ματς, με τον Ντάνγκουμπιτς να γράφει το 7-0 με τρίποντο κόντρα στη Χάποελ. Ο Τόμπσον έκανε το 16-9 για την ομάδα του Σπανούλη. Με τον Ράγκλαντ, το Περιστέρι ξέφυγε με 10 πόντους για το 20-10 στο 7'. Ο Μήτρου Λονγκ σκόραρε για το 26-14 στο 9'.

Ο Χαντς επέστρεψε δριμύτερος από τον τραυματισμό του και δημιούργησε αρκετά προβλήματα στη Χάποελ Ιερουσαλήμ, κάνοντας το 43-27 στο 17'. Η ομάδα του Καντζούρη κατάφερε να μειώσει με τον Λεμάρ για το 43-24, δύο λεπτά πριν το ημίχρονο. Ο Γουίλιαμς διαμόρφωσε το 46-36 στο ημίχρονο. Το Περιστέρι σούταρε με 16-23 δίποντα στο ημίχρονο.

H Xάποελ πλησίασε στους δύο πόντους χάρη στις βολές του Λεμάρ που έκανε το 54-52 στο 28'. Ο Κάρινγκτον ισοφάρισε για το 54-54, ένα λεπτό πριν τη λήξη της τριτης περιόδου, ενώ πέρασε μπροστά με τον Λεμάρ με επιμέρους 20-8 στην τρίτη περίοδο.

Ο Τσατσασβίλι σκόραρε από κοντά για το 54-59. Το ματς έγινε θρίλερ και ο Σμιθ έκανε το 62-66 στο 38'. Ο Γουίλιαμς έκανε λάθος στα 35 δευτερόλεπτα για το τέλος. Ο Γουίλιαμς κέρδισε το επιθετικό φάουλ του Ράντολφ στα 16 δευτερόλεπτα. Ο Γουίλιαμς κέρδισε φάουλ στα 2.1 δευτερόλεπτα για το τέλος και ισοφάρισε για το 66-66.

Glomex Player(eexbs1jkdkewvzn, v-cyn77ix46s5t)

O Σμιθ έγραψε το 66-71 στο 42'. O Γουίλιαμς ισοφάρισε σε 71-71. Ο Tζόνσον έκανε το 71-74 στο 44'. Ο Τόμπσον μείωσε σε 73-74, ενώ ο Ράγκλαντ έκανε το 75-74 στα 16 δευτερόλεπτα για το τέλος της παράτασης.

Τα δεκάλεπτα: 26-16, 46-36, 54-56, 66-66, 75-77 (παρ.)

Έγκλημα στη Χαλκίδα: Τον άκουσα να φωνάζει «άσε με» κι άρχισα να ουρλιάζω - Πώς περιγράφει τη δολοφονία του 43χρονου η σύζυγός του

Ραφαέλα Πιτσικάλη: Πέθανε η 21χρονη μετά από γενναία μάχη με τον καρκίνο

To brand «Μύκονος» εξάγει clubbing σε πέντε χώρες - Ποια μαγαζιά ανοίγουν και πού τους επόμενους μήνες