Γιάννης Αντετοκούνμπο: Ο Μπράνσον χάλασε τα Χριστούγεννα των Μπακς - Οι Νικς τους κέρδισαν με 129-122

Ο απίθανος Μπράνσον είχε κέφια και οι Νικς επικράτησαν με 129-122 των Μπακς - Με 32 πόντους και 13 ριμπάουντ τελείωσε ο Γιάννης Αντετοκούνμπο

nicks-bucks
Οι Νικς κατάφεραν να πάρουν ... εκδίκηση από τους Μπακς για την ήττα τους πριν λίγα 24ώρα. Η ομάδα της Νέας Υόρκης επικράτησε με 129-122 των ελαφιών και έτσι ανέβηκε στο 17-12, ρίχνοντας στο 22-8 την παρέα του Γιάννη Αντετοκούνμπο. Απίθανος Μπράνσον, εξαιρετικός Γιάννης αλλά δεν ήταν αρκετό.

Με αυτόν τον τρόπο έσπασε και το σερί 7 νικών που έτρεχαν τα ελάφια, ωστόσο το σύνολο του Θίμποντο δεν το άφησε να μεγαλώσει. Τα... ελάφια δεν μπόρεσαν σε κανένα σημείο του ματς να απειλήσουν τους Νικς, παρά μόνο στα τελευταία λεπτά που πάλεψαν για την αντεπίθεση.

Δείτε ξανά όλο το ματς

New York Knicks vs Milwaukee Bucks, NBA Regular Season | COSMOTE TV

Κορυφαίοι Μπράνσον και Γιάννης, κλειδί ο Κουίκλι

Από την πλευρά των νικητών ο Μπράνσον ήταν σε άλλο ένα ματς ο πρώτος σκόρερ, αφού το κοντέρ έγραψε 38 πόντους. Ο Μπάρετ είχε 21 πόντους, ενώ ο Ραντλ τελείωσε την αναμέτρηση με 24 πόντους με 9 ριμπάουντ. Ο Κουίκλι ήταν εντυπωσιακός στην 4η περίοδο και τελείωσε το ματς με 20 πόντους. Μάλιστα οι Νικς έχουν μόνο νίκες φέτος, όταν ο Κουίκλι έχει πάνω από 19 πόντους.

Glomex Player(eexbs1jkdkewvzn, v-cxxo1krb36b5)

Στον αντίποδα ο Γιάννης Αντετοκούνμπο που πάλεψε όσο μπορούσε, είχε 32 πόντους και 13 ριμπάουντ, 6 ασίστ, 2 μπλοκ (14ο ματς φέτος με 30+ πόντους και 10+ ριμπάουντ) . Ο Λίλαρντ πρόσθεσε 32 πόντους, ενώ 14 πόντους είχε ο Λόπεζ και 24 έβαλε ο Μίντλετον.

Glomex Player(eexbs1jkdkewvzn, v-cxxnknbhzu1d)

Ο Γιάννης ξεκίνησε εντυπωσιακά, ενώ στη σκυτάλη πήρε ο Μπράνσον από την πλευρά των Νικς, ισοφαρίζοντας σε 11-11 με ωραίο fadeaway στο 4’. H Nέα Υόρκη έτρεψε πολύ στο ξεκίνημα και χτυπούσε τους Μπακς στο transition. Ο Μπράνσον συνέχισε να πληγώνει τους Μπακς και έγραψε το 20-16. Ο σταρ των Νικς έκανε ότι ήθελε στο πρώτο δωδεκάλεπτο και με γκολ-φάουλ έγραψε το 34-24.

Μετά από ώρα οι Μπακς έριξαν τη διαφορά κάτω από τους 10 χάρη στον Λόπεζ που έκανε το 43-36. Ο Ντιβιτσέντζο όμως με τρίποντο πήγε τη διαφορά στο +11, κάνοντας το 52-41 για τους γηπεδούχους. Οι Μπακς πάσχιζαν να πλησιάσουν, αλλά ο Ραντλ έκανε το 62-51 με τρίποντο, ένα λεπτό πριν το ημίχρονο.

Ο Μπράνσον ήταν ασταμάτητος και έκανε το 75-62 για τη Νέα Υόρκη, αναγκάζοντας τον Γκρίφιν να καλέσει timeout. Ο Γιάννης απογειώθηκε για φοβερό κάρφωμα και μείωσε σε 77-68. Ο Γιάννης με ωραίο σουτάκι έφερε το ματς στο 82-77, τρία λεπτά πριν το τέλος της περιόδου. Ο Greek Freak μέτρησε 17 πόντους στο τρίτο δωδεκάλεπτο.

Glomex Player(eexbs1jkdkewvzn, v-cxxn3w99d2i9)

Ο Χαρτ με αεροπλανικό έκανε το 106-92, εννιά λεπτά πριν το τέλος του ματς. Ο Κουίκλι το πήρε πάνω του στην 4η περίοδο και με 8 πόντους μέσα σε δύο λεπτά, έκανε το 113-101 για τη Νέα Υόρκη. Ο Ραντλ έκανε το 119-103, πέντε λεπτά για το τέλος, ενώ ο Πόρτις μείωσε στο 124-118 δύο λεπτά για το τέλος. Ο Μπράνσον όμως έγραψε το 126-118 με μεγάλο καλάθι και υπέγραψε τη νίκη των Νικς.

Τα δωδεκάλεπτα: 36-27, 62-51, 98-87, 129-122

Λογαριασμοί ρεύματος: Πράσινο, μπλε ή κίτρινο τιμολόγιο; Ο τελευταίος Οδηγός λίγο πριν λήξει η προθεσμία

Η άλλη πλευρά ενός μεγάλου λαϊκού ερμηνευτή: Ο Βασίλης Καρράς είχε γράψει στίχους και μουσική για 150 τραγούδια

Θλίψη για τον 18χρονο Γιάννη και την 17χρονη Παναγιώτα - Βίντεο λίγα λεπτά μετά το μοιραίο τροχαίο στα Βριλήσσια