Απίστευτο ξύλο μεταξύ παικτών κατά τη διάρκεια αγώνα ερασιτεχνικού πρωταθλήματος στην Αγγλία - Δείτε βίντεο

Μπέρδεψαν το ποδόσφαιρο με το ράγκμπι τα μέλη δύο ομάδων στην Αγγλία μετατρέποντας τον αγωνιστικό χώρο σε... πεδίο μάχης

Xylo1
Στα περίχωρα του Όλνταμ διεξήχθη την Κυριακή το ντέρμπι του Βορείου ομίλου της 8ης κατηγορίας του αγγλικού πρωταθλήματος με την Avro FC να υποδέχεται τους Runcorn Linnets και τους γηπεδούχους να έχουν 28 βαθμούς (4η θέση) και τους φιλοξενούμενους 27 (6η θέση).

Ο αγώνας στο Vestacare Stadium ήταν πραγματικό ντέρμπι με το σκορ στο ημίχρονο να είναι 1-1.

Οι ευκαιρίες συνεχίστηκαν να χάνονται εκατέρωθεν και στο δεύτερο ημίχρονο, αλλά αρκούσε μια στιγμή για να τιναχθεί το ματς στον αέρα κι αντί για ποδόσφαιρο να ακολουθήσει πεντάλεπτη επίδειξη πολεμικών τεχνών.

Ένα σκληρό φάουλ από τον κεντρικό αμυντικό των φιλοξενούμενων Άντονι Κέι, ένα μπινελίκι παραπάνω από τον επιθετικό των γηπεδούχων Λούι Ποτς κι ο αγωνιστικός χώρος μετατράπηκε σε... ρινγκ!

Η πλειοψηφία των ποδοσφαιριστών ενεπλάκη στη διαδικασία, ελάχιστοι ήταν οι ψύχραιμοι που προσπαθούσαν να χωρίσουν τους... μποξέρ, ενώ το τραγικό είναι ότι στη μάχη μπήκαν κάποια στιγμή και μέλη από τα προπονητικά τιμ των δύο ομάδων μοιράζοντας μπουνιές. Μετά από ένα πεντάλεπτο αψιμαχιών ο διαιτητής απέβαλλε τους δυο παίκτες και άλλα άτομα από τους πάγκους, ωστόσο πηγαίνοντας στο αποδυτήρια ο Κέι είχε και νέα διαμάχη με οπαδούς των γηπεδούχων!

Δείτε ΕΔΩ όλο το βίντεο με τα highlights κι από το 11'25'' τις... μπουνιές.

Scran, scraps, scenes - Avro v Runcorn Linnets 09/12/23

Για την ιστορία να αναφέρουμε ότι οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που πήραν τελικά τη νίκη με 2-1 χάρις σε ένα γκολ που πέτυχαν στις καθυστερήσεις...

Ειδήσεις σήμερα

Κρήτη: Με οίδημα στο κεφάλι μετά το αλλεργικό σοκ η 17χρονη - Το βούτυρο στο ψωμί, η καθηγήτρια που τη βρήκε και οι ενέσεις αδρεναλίνης

«Δεν ήταν δυνατόν να προβλέψω ότι θα άνοιγαν τρύπα» -Τι υποστήριξε ο ιδιοκτήτης των σκύλων που κατασπάραξαν την 50χρονη

Κεκλεισμένων των θυρών όλοι οι αγώνες της Super League για δύο μήνες - Δείτε όλα τα μέτρα για την οπαδική βία