La Liga, Βιγιαρεάλ - Οσασούνα 3-1: Νίκη με χατ τρικ του Μοράλες, πριν το ραντεβού με τον Παναθηναϊκό - Δείτε τα γκολ

Με τρία γκολ στο 2ο ημίχρονο η Βιγιαρεάλ έφτασε στη νίκη και περιμένει την Πέμπτη στην έδρα της την ελληνική ομάδα

moerales
Το διάλειμμα των εθνικών τελικά φαίνεται πως έδρασε ευεργετικά για την... ανανεωμένη Βιγιαρεάλ, η οποία στην επιστροφή του Μαρθελίνο στη La Liga επικράτησε 3-1 της Οσασούνα με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Μοράλες.

Ο έμπειρος φορ οδήγησε την ομάδα του στη νίκη με προσωπικό χατ τρικ και ανέβασε το ηθικό ενόψει της ευρωπαϊκής μονομαχίας απέναντι στον Παναθηναϊκό στις 30 Νοεμβρίου στην Ισπανία.

VILLARREAL CF-CA OSASUNA 3-1| RESUMEN | Espectáculo de Morales en la Cerámica

Μεγάλο ρόλο βέβαια στη νίκη του Κίτρινου Υποβρυχίου έπαιξε και ο εντυπωσιακός Γιόργκενσεν, ο οποίος κράτησε όρθια την ομάδα του όποτε χρειάστηκε προτού παραδώσει τη σκυτάλη του MVP στον Μοράλες.

Αρχικά στο 57΄ο επιθετικός της Βιγιαρεάλ άνοιξε το σκορ, προτού διπλασιάσει τα τέρματα των γηπεδούχων στο 71΄. Η Οσασούνα μείωσε στο 78΄με τον Κατένα, αλλά δυο λεπτά αργότερα ο Μοράλες ολοκλήρωσε το χατ τρικ για να χαρίσει το τρίποντο στη Βιγιαρεάλ και να την ανεβάσει στην 12η θέση.

Βιγιαρεάλ: Γιόργκενσεν, Αλτιμίρα (68΄Άκομαχ), Φόιθ, Αλμπιόλ, Κουένσα, Πεντράθα (87΄Μορένο), Παρέχο, Καπού (68΄Κομεσάνα), Μπαένα, Μορένο (79΄Τριγκέρος), Μοράλες (87΄Μπρερετόν Ντίαθ).

Φορτηγό πλοίο με 14 άτομα πλήρωμα βυθίστηκε στα ανοιχτά της Λέσβου - Βρέθηκε σώος ένας ναυτικός

Ελεύθερη η 9χρονη όμηρος της Χαμάς που είχε αρχικά θεωρηθεί νεκρή - Η συγκλονιστική αγκαλιά με τον μπαμπά της