Serie A, Ίντερ - Μπολόνια 2-2: Έφυγε με βαθμό από το Μιλάνο η ομάδα του Λυκογιάννη - Δείτε τα γκολ

Η Ίντερ προηγήθηκε με 2-0 κόντρα στην Μπολόνια, όμως οι Ροσομπλού ισοφάρισαν σε 2-2 - Βασικός ο Μπάμπης Λυκογιάννης

inter_bo
Η Ιντερ δεν μπόρεσε να νικήσει στο Μιλάνο την Μπολόνια (2-2), μολονότι προηγήθηκε με 2-0 και πίστεψε πως είχε στο ...τσεπάκι της τους τρεις βαθμούς, στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής της Serie A.

Η ομάδα του Σιμόνε Ιντζάγκι ξεκίνησε δυνατά και πολύ γρήγορα βρέθηκε μπροστά στο σκορ με τον Ατσέρμπι (11').

Δύο λεπτά αργότερα ο Μαρτίνες έκανε το 2-0 και όλοι πίστεψαν πως οι «νεραττζούρι» θα είχαν ένα εύκολο απόγευμα, αλλά διαψεύστηκαν. Η Μπολόνια κατάφερε να μειώσει με πέναλτι του Ορσολίνι (19') και στο 52ο λεπτό ο Ζίρκζε έστειλε την μπάλα στα δίχτυα με έξυπνο σουτ έξω από την περιοχή.

Βασικός με την Μπολόνια αγωνίστηκε ο Μπάμπης Λυκογιάννης.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα, οι σκόρερ της 8ης αγωνιστικής και η βαθμολογία:

Έμπολι-Ουντινέζε 0-0

Empoli-Udinese 0-0 | No goals at the Castellani: Highlights | Serie A 2023/24

Λέτσε-Σασουόλο 1-1 (48' Κρστοβιτς-22' πεν. Μπεράρντι)

Lecce-Sassuolo 1-1 | Krstovic secures a point for the hosts: Goals & Highlights | Serie A 2023/24

Ίντερ-Μπολόνια 2-2 (11' Ατσέρμπι, 13' Μαρτίνες-19' πεν. Ορσολίνι, 52' Ζίρκζε)

Glomex Player(eexbs1jkdkewvzn, v-cw2b5v7y95n5)