Ταχυδρόμος βρήκε πορτοφόλι στην Κάλυμνο και το παρέδωσε
Ο ταχυδρόμος έτρεξε χωρίς δεύτερη σκέψη στο σπίτι της ιδιοκτήτριας του πορτοφολιού
Μάνος Τσαγκαράκης
Υπόδειγμα εντιμότητας και ακεραιότητας αποδείχθηκε ένας ταχυδρομικός διανομέας που εργάζεται στην Κάλυμνο, ο οποίος βρήκε στον δρόμο στην περιοχή του Αγίου Μάμμαντος ένα πορτοφόλι αλλά δεν σκέφτηκε ούτε στιγμή να το κρατήσει.
Ο Νικόλαος Κουλουρώτης έκανε διανομή επιστολών το μεσημέρι της περασμένης Πέμπτης, όταν βρήκε το πορτοφόλι που περιείχε 230 ευρώ, τραπεζικές κάρτες και την ταυτότητα της κατόχου του που το είχε χάσει χωρίς να το αντιληφθεί. Η ταυτότητα ανέγραφε και την διεύθυνση κατοικίας της γυναίκας.
Έτσι, ο ταχυδρόμος έτρεξε χωρίς δεύτερη σκέψη στο σπίτι της ιδιοκτήτριας του πορτοφολιού, της το παρέδωσε και εκείνη τον ευχαρίστησε θερμά για την τιμιότητά του που είναι άξια συγχαρητηρίων.
Κατά τη διάρκεια αυτών των χρόνων επιβεβαιώνει την ηγετική της θέση στο κλάδο με θετικούς δείκτες ανάπτυξης και πλέον προχωρά στην υλοποίηση ενός ισχυρού πλάνου επενδύσεων
Μέσω του NBG Business Seeds, η Τράπεζα είναι δίπλα στις επιχειρήσεις, σε κάθε βήμα, προσφέροντας όχι μόνο χρηματοδότηση, αλλά και την απαραίτητη υποστήριξη, εργαλεία και δικτύωση.