Από τους σημαντικότερους και πιο δημοφιλείς εκπροσώπους της ελληνικής ροκ σκηνής ο Γιάννης Αγγελάκαςεπιστρέφει με έναν ολοκαίνουργιο δίσκο. «Έχω κέφια» είναι ο τίτλος της νέας αυτής δισκογραφικής δουλειάς στην οποίο ο τραγουδοποιός συμπράττει μουσικά με τους 100º C.
Το άλμπουμ περιέχει έντεκα τραγούδια, νέους σταθμούς μιας ψυχεδελικής διαδρομής που χαράζει η τρυφερότητα «αφηνιασμένων αγγελικών πλασμάτων».
Κλείσιμο
«Έχω κέφια». Και πως αλλιώς θα μπορούσα να ονομάσω έναν δίσκο που η ηχογράφησή του ξεκίνησε λίγο πριν την πανδημία και τις εύφορες καραντίνες της και ολοκληρώθηκε λίγο πριν την ρώσικη εισβολή στην Ουκρανία και με μια ακόμα πυρηνική απειλή να πλανιέται χαρμόσυνη πάνω απ’ τα κεφάλια μας; Και τέλος πάντων εγώ κι οι συνεργάτες μου, σαν χαρούμενοι, περήφανοι πολίτες αυτής της αξιοσέβαστης, ελεύθερης, πλούσιας και δίκαιης χώρας που χαίρει άκρας ψυχικής υγείας και κοινωνικής ειρήνης, πως αλλιώς θα μπορούσαμε να ονομάσουμε τον δίσκο μας; Την ευγνωμοσύνη μας για όλα αυτά τραγουδάμε» σημειώνει με νόημα ο δημιουργός
Όλα τα τραγούδια του θα είναι διαθέσιμα στις ψηφιακές πλατφόρμες στις 6 Μαΐου.
Κατά τη διάρκεια αυτών των χρόνων επιβεβαιώνει την ηγετική της θέση στο κλάδο με θετικούς δείκτες ανάπτυξης και πλέον προχωρά στην υλοποίηση ενός ισχυρού πλάνου επενδύσεων
Μέσω του NBG Business Seeds, η Τράπεζα είναι δίπλα στις επιχειρήσεις, σε κάθε βήμα, προσφέροντας όχι μόνο χρηματοδότηση, αλλά και την απαραίτητη υποστήριξη, εργαλεία και δικτύωση.