Κλειστά τα χαρτιά του κράτησε μέχρι και τη χθεσινή προπόνηση ο Μίτσελ όσον αφορά στην 11άδα που θα κατεβάσει κόντρα στους Βέλγους.
Σύμφωνα με τα ρεπορτάζ, εάν επιλέξει τον Σαβιόλα στην κορυφή της επίθεσης τότε πίσω του θα παίξουν οι Τσόρι ή Φουστέρ), Βάις και Κάμπελ. Εάν είναι ο Κάμπελ αιχμή του δόρατος τότε η τριάδα πίσω του θα είναι Σαβιόλα, Φουστέρ, Βάις. Εάν είναι ο Ολαϊτάν, τότε η τριάδα θα είναι Σαβιόλα, Φουστέρ, Κάμπελ.
Ανοιχτή παραμένει η θέση δίπλα στον Σάμαρη. Ο Ντινγκά δείχνει να έχει το προβάδισμα αλλά και ο Μασάντο έχει κερδίσει πόντους.
Ο Ισπανός τεχνικός θα δώσει έμφαση στην ανάπτυξη από τα άκρα αλλά ταυτόχρονα θα θελήσει να έχει πολύ δεμένο άξονα.
Στην αποστολή πήρε τους: Μέγερι, Ρομπέρτο, Χουτεσιώτης, Μπονγκ, Κάμπελ, Ντομίνγκεζ, Φουστέρ, Χολέμπας, Μασάντο, Μανωλάς, Μετζανί, Ντινγκά, Ολαϊτάν, Παπαδόπουλος, Σαλίνο, Σάμαρης, Σαβιόλα, Σιόβας, Βάις, Γιαταμπαρέ.