Ιστορία έγραψαν στο Μόναχο οι Νέοι του Ολυμπιακού.
Η ομάδα του Πειραιά απέκλεισε 3-1 την Μπάγερν Μονάχου στον προημιτελικό και προκρίθηκε για πρώτη φορά στην ιστορία της στο Final -4 όπου και θα διεκδικήσουν τον τίτλο στο Youth League, που είναι το Champions League των Νέων!
Glomex Player(eexbs1jkdkewvzn, v-czrxyyn4geu9)
Κλείσιμο
Glomex Player(eexbs1jkdkewvzn, v-czrxrb171p2p)
Glomex Player(eexbs1jkdkewvzn, v-czrwdk2ikx2h)
Glomex Player(eexbs1jkdkewvzn, v-czrw5ye2qm61)
Glomex Player(eexbs1jkdkewvzn, v-czrw2xiy2t2p)
Glomex Player(eexbs1jkdkewvzn, v-czrx1bmdnhvl)
Στις 19 Απριλίου θα παίξει στον ημιτελικό (Νιόν) με τη Ναντ ενώ στον άλλο ημιτελικό θα αγωνιστούν οι νικητές των ζευγαριών Μίλαν - Ρεάλ και Μάιντς-Πόρτο.
Ο Ολυμπιακός είχε 8 μαγικά λεπτά στο παιχνίδι όπου πέτυχε 3 γκολ! Στο 32' άνοιξε το σκορ ο Μουζακίτης, στο 37' σκόραρε ο Παπακανέλλος και στο 40' ο Κωστούλας. Η Μπάγερν μείωσε στο 63' σε 3-1 με τον Ράμσακ αλλά δεν μπόρεσε να ανατρέψει το αποτέλεσμα!
🔴⚪🦁 Τα λιοντάρια του Θρύλου μας στις 4 καλύτερες ομάδες της Ευρώπης!
𝚺𝚼𝚪𝚾𝚨𝚸𝚮𝚻𝚮𝚸𝚰𝚨 στη 𝚯𝚸𝚼𝚲𝚰𝚱𝚮 Κ-19 του Ολυμπιακού μας, που απέκλεισε τη Μπάγερν Μονάχου και προκρίθηκε στα ημιτελικά του UEFA Youth League!
Οι ερυθρόλευκοι απέκλεισαν κατά σειρά την Ίντερ και τη Λανς και έγραψαν ιστορία απέναντι στην πανίσχυρη Μπάγερν.
Ο Σωτήρης Συλαϊδόπουλος μιλώντας για το παιχνίδι και την πρόκριση είπε:
«Ήταν ένα παιχνίδι το οποίο το είχαμε διαβάσει αρκετά καλά. Ο τρόπος που ασκήσαμε πίεση στην Μπάγερν είναι κάτι που γενικότερα το δουλεύουμε καιρό τώρα και δεν είναι τυχαίο ότι έχουμε σκοράρει και με τη Λανς με τον ίδιο τρόπο. Είναι αρκετά σημαντικό να βγάζουμε σε τέτοιους αγώνες την προσωπικότητα και επιθετικότητα που χρειάζεται, αλλά και παράλληλα να κρατάμε την ισορροπία που πρέπει να έχεις σε αυτά τα παιχνίδια.
Πολλά συγχαρητήρια στα παιδιά και στο σταφ για την πρόκριση, αλλά και για τον τρόπο που λειτουργήσαμε και αντιδράσαμε στο δεύτερο ημίχρονο, γιατί η Μπάγερν ανέβασε αρκετά τις γραμμές της και μας πίεσε. Νομίζω όμως οι τοποθετήσεις μας και ο τρόπος που αμυνθήκαμε ήταν αρκετά σημαντικά στοιχεία».
Η MINOAN LINES προσφέρει πλέον καθημερινές προσεγγίσεις από και προς το λιμάνι του Αδάμαντα σε μόλις 3 ώρες και 50 λεπτά, συνδέοντας το νησί απευθείας με τον Πειραιά και το Ηράκλειο Κρήτης.
Κατά τη διάρκεια αυτών των χρόνων επιβεβαιώνει την ηγετική της θέση στο κλάδο με θετικούς δείκτες ανάπτυξης και πλέον προχωρά στην υλοποίηση ενός ισχυρού πλάνου επενδύσεων
Μέσω του NBG Business Seeds, η Τράπεζα είναι δίπλα στις επιχειρήσεις, σε κάθε βήμα, προσφέροντας όχι μόνο χρηματοδότηση, αλλά και την απαραίτητη υποστήριξη, εργαλεία και δικτύωση.